Kayar kapı sistemi yardım

mrc

Üye
https://www.kontrolkalemi.com/forum/otomatik-kumanda/15788-otomatik-kayar-kapi-projesi-resimli.html

arkadaslar yukarda verdigim linktekinin aynısı gibi bir eve kayar kapı kuracagım kücük bir model resimdekı gibi . bu kayar kapı projemde neler kullanmalıyım ?
yanlız benım yapacagım kayar kapı modelı resımdekı kadar teferruatlı olmayacak . sadece kumanda ıle acıp kapanacak birde kapının onunden bırı gectıgı zaman duracak yardımlarınızı beklıyorum ?
--
bilen yokmu ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
pic ile bir röleyi sürüp istediğin şekilde kontrol edebilirsin. kapının sonuna ve başına sınır anahtarı koyarsın pic kapalı mı açık mı anlar, ir alıcı verici koyarsın önünden biri geçince durur vs. ne soruyorsun biraz daha seçici soru sorsan ona göre yardım eden olur mutlaka çok genel sormuşsun sorunu

yorumunuz için teşekkr ederım. şimdi ahsap bir eve kayar kapı sıstemı kuracagım yukarıdakı lınktekı gıbı bunda kullanacagım malzemeler neler olmalı hepsini alıcam bir elektrıkcıye baglatcam bu konuda yardımcı olursanız sevınırm

eğer elektrik sistemi kullanmak istersen bu benim bilgi alanım dışında, ama elektronikle yapacağım dersen malzemeler 5-10tl anca tutar, tabi pic programlamayı biliyorsan. pic dışında bi devre tasarlanarak da yapılabilir ama üzerinde biraz uğraşmak lazım güzel bir sistem olması için

lınktekının aynısı gıbı malzemeler kullanacagım işte ; rf alıcı fotosel radyo motoru falan ?

arkadaş amerikayı yeniden keşfetmeye çalışma bu iş için varolan sistemler var araştır biraz
bft markasına bak mesela orda motoruda var kontrol ünitesi de

kendım uretım demıyorumki ben ödevim var 1 tane yapcam

kayar kapının devresini hazırlamışsın geriye motor mekanigi kalmış sanırım. onları hazır alsan 250 tl civarı ama kendin yapmak istersen 24 volt bir kamyon cam silecek motoru temin et,açacagın kapı kaç cm hareket edecekse iki katı uzunlukta triger kayış. bu kayış için karşılıklı ve ayarlı gergi mekanizması,temin edilecek ve açılacak kapı panelleri bu triger kayışa baglanacak, ancak önceden çok iyi yataklanmış olması gerekir.motora sadece yatagından kayarken direnç göstermeli,yani kapıların agırlıgını taşımamalı.aynı triger kayışın üst kısmına açma da durma ,kapamada durma kamları konabilir.kolay gelsin

öncelıkle yorumunuz için teşekkurler fakat o kadar güclu motora ıhtıyacım yok radyo motoru yeterlı olur . 250 tl civarı hazırmı var ben hiç raslamadım varsa görduunuz bildiginiz satan kişin bılgı verirmısınız ulasmam için numara link ?

bu pazar izmirde kurulan bit pazarından bir takım aldım yalnızca kayışı yok .motoru step motor besleme ve güç kaynagı da gergi takımıda varizmirde isen veya yakınlarda isen görüşelim. [email protected] dan iletişim kurabiliriz. bu arada radyo motoru yeterli olur diye yazmışsınız . nedir radyo motoru?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri