Kayıt Cihazlarıma Taktıgım Harddiskler Kısa Zamanda Kafa Vuruyor Neden Yapar?

zirve43

Üye
herkese mrblar.uranium avenir smartvision neutron opax marka kayıt cihazlaarı kullandım
içerlerine kimine western dijital taktım kimine samsung kimine seageta 1 tb lik 500 lük sistemler kurdum.aradan 3-5 ay geçmeden kayıt duruyor şikayetiyle gidiyorum hep hardiskler kafa vuruyor .neden yapar bunu

kayıt cihazları ile ilgili pek fazla bilgim yok ama harddiskler hakkında eğer çok sıcak ortamda çalışıyorsa (özellikle samsung un bazı modelleri çok ısınıyor galiba), cihaz sallanıyorsa veya tam düz olarak değilde eğimli çalışıyorsa harddisklerin bozulma ihtimali artar.

Merhaba...Bir dönem almış olduğum Samsung ve Seagate marka harddisklerde bu sorunu ben de çok yaşadım...Sanırım o parti ile bir sıkıntı varmış...Sadece dvr larda değil Raid li server kurulumlarında bile bu sıkıntıyı yaşadım..Hatta dvr larda '' acaba hareketli kayıttta olduğu için mi bu tip sorunlar meydana geliyor diye düşündüm.Onun için sürekli kayda da aldığımda bu tip sorunlar la karşılaştım...'' onun sonucunda dvr ların hdd bozma gibi bir özelliği olmadığına kanaat getirdim..İşin aslına bakarsanız...Harddisklerin pek sağlıklı olmadığı ortaya çıkıyor..Muhtemel de ''disk'' kalitesinden olduğunu düşünüyorum.Son zamanda değiştirdiğim Harddisklerden şeytan kulağına kurşun...bir sıkıntı yok...

Saygılarımla;

harddisklerin çalışırken sarsılmaması gerekir bu cihazlar 7200 rpm ve 5400 rpm olam üzere genellikle bu 2 hızda çalışırlar ve çok iyi sabitlenmeleri gerekir sorun bunda kaynaklı olabilir

kayıt cihazları ile ilgili pek fazla bilgim yok ama harddiskler hakkında eğer çok sıcak ortamda çalışıyorsa (özellikle samsung un bazı modelleri çok ısınıyor galiba), cihaz sallanıyorsa veya tam düz olarak değilde eğimli çalışıyorsa harddisklerin bozulma ihtimali artar.

Sayın fatihalt
Unutulmaması lazım ki...!! Bazı marka pc ( IBM -HP )lerde harddisk'ler yer tasarrufu nedeni ile yan durmaktadır...Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri