Katı Yakıt Kazan

ihtiram

Üye
Selam arkadaslar benim problemim kati yakit kazanimla 5 gun once tesisat bitti kazani yakmaya basladik yakit fazla geliyor.Arkadaslar daiwa 40000kalorilik kazan aldimfabrika bunun evimi isitacagini soyledi fakat az isitiyo.20m tul petegim var firma 16 m destekler diyo sirkilasyon pompasini buyutsek olurmu nedersiniz bununla ilgili bilgisi olan varmi lutfen yardim edermisiniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
katı yakıttan kasteddiğin sanırım kömür.. kömürün yüksek kalorili olanları var önce onu dene derim.

pompayı degiştirmen bişey degiştirmez kardesim. Yetkili kişiler kazan ufak diyorsa yapacak pek bişiey yoktur. İllaki cozum arıyorsan kalorisi yuksek komur ama yakıtın cok olacaktır.

selam arkadaslar benim problemim kati yakit kazanimla 5 gun once tesisat bitti kazani yakmaya basladik yakit fazla geliyor.arkadaslar daiwa 40000kalorilik kazan aldimfabrika bunun evimi isitacagini soyledi fakat az isitiyo.20m tul petegim var firma 16 m destekler diyo sirkilasyon pompasini buyutsek olurmu nedersiniz bununla ilgili bilgisi olan varmi lutfen yardim edermisiniz

merhabalar
sorun ve cözümlerini genel olarak sınıflandırıyorum lütfn bunları kontrol ediniz.
-kullandıgınız kömür ise yandıktan sonra cıkan külün yanmamiş olarakmı yoksa yarı yanmış yarısı top top birleşmiş haldemi çıkıyor.
Sayet bu şekilde ise kazanınızın besleme ve bekleme zaman ayarlarını düzeltmeniz gerekmekte.top top çıkan kurumunuz varsa bu kullandığınız kömürün demir oranının fazla olmasından dolayı yapısmasına ve içerideki diğer kömürlerin üzerine birikmesine dogal olarakta fan gözeneklerinin kapanmasına neden olduğundan kömürünüz tam yanmadığından yeterli ısıya ulaşamıyacaktır. Yapacagınız sadece kömürününüzü değiştirmek.
-yakıt olarak pirina kullanıyorsanızki kullanmanızı tavsiye etmem. Sebebi hem kalori olarak düşük hemde aynı ısı oranına ulaşmak için kömürden daha fazla miktarda yakmanıza maddi olarak ortaya çıkar.temizliği bakımı cabası.
-kullanam klavuzunda hangi kalorideki yakacagın ne kadar sürelerde besleme ve bekleme zamanları verilmiştir.bunlara dikkat ediniz.
-sirkilasyon pompanız hesapları doğru ise 3 kademelidir.hava yaptı ise uzerındekı vıda kalın tornavida ile sökülerek havası alınır.
-sirkilasyon pompasının altından yada üstünden bir baypast hattı mevcuttur.bu hat normalde vanayla kapalı tutulur.amacı kazan sıcaklıgı ıstem dısı kaynamaya gecerse direk sisteme basması ve emniyet içerisme alması ıcındır.vanalarını kontrol ediniz.
-bina kaç katlı oldu belirtilmemis.çoklu kat ise kazan asagıdan yukarı basma yapıyorsa dogal olarak ilk bırıncı kat sonra dıyerlerı ısınmaya baslar.en ust kattakı yeterlı sıcak su gelmedıgınden ılk 2 kat sıcaktan kapı pencere acarken ust kat donar.bunu onlemek için ılk kat vanası yarıya kadar kapatılır dıyer kat bıraz daha acık en ust tam acık olur ve sıcak su sırkılasyonu yapılmıs olur.
-evlerdeki kalorifer peteklerıde aynı sekılde balans ayarı yapılır.termoslu vana kullanıp kulanmadıgınız belırtılmemıs.kullanılmadı ıse havaları tekrar kontrol edılmelı vanaları ılk gırısten yarıya dusurulmelı sona doguda acık hale gelmelıdır.
Son olarakta sıstem ilk çalıstırıldıgı zaman tum petekler ısındı ıse sıstem yanı kazan suyunu kontrol edınız.acık ımbısat sıstemı olarak yapılmıstır.oraya su basarak donusunden su gelınceye kadar devam edersınız.
Benım tahmınıme ve tecrubeme dayanarak sızın durum yakıt yanma ve besleme surenızı tam ayarlanmadıgından kaynaklanmakta.
Saygılarımla

Selam arkadaslar benim problemim kati yakit kazanimla 5 gun once tesisat bitti kazani yakmaya basladik yakit fazla geliyor.Arkadaslar daiwa 40000kalorilik kazan aldimfabrika bunun evimi isitacagini soyledi fakat az isitiyo.20m tul petegim var firma 16 m destekler diyo sirkilasyon pompasini buyutsek olurmu nedersiniz bununla ilgili bilgisi olan varmi lutfen yardim edermisiniz
boyler mevcut mu? sistemde..
40kkalori kazan için 20 m petek sınırda
eğer boyler var ise kazanın derecesi çıkmaz. doğal olarak ısınma mümkün olmaz.
sanırım ev iki katlı
1.kat ısınıyor ancak 2. kattaki petekler biraz ılıksa 1.kata giden vanaları kısmayı deneyiniz.
çıkan kül kum gibi değil ise yakıtınız düzenli yanmıyor yada kazan hem alt taraftan hem üst taraftan üflemeye uygun olmadığından yakıtı tam yakamıyordur.
sorun ile ilgili daha geniş bilgi olsa nokta atışı yaparak yardımcı olurduk

boyler mevcut mu? sistemde..
40kkalori kazan için 20 m petek sınırda
eğer boyler var ise kazanın derecesi çıkmaz. doğal olarak ısınma mümkün olmaz.
sanırım ev iki katlı
1.kat ısınıyor ancak 2. kattaki petekler biraz ılıksa 1.kata giden vanaları kısmayı deneyiniz.
çıkan kül kum gibi değil ise yakıtınız düzenli yanmıyor yada kazan hem alt taraftan hem üst taraftan üflemeye uygun olmadığından yakıtı tam yakamıyordur.
sorun ile ilgili daha geniş bilgi olsa nokta atışı yaparak yardımcı olurduk
Abim 4 sene olmuş bu mevzu konuşulalı , ne kül kalmış ne kömür :)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri