kasa çalışıyor ama monitör ve klavye çalışmıyor

slm arkadaşlar benim bigisayarın kasası çalışıyor ama monitör açılmıyor ve klavyeye enerji gelmiyor yani ışıkları açılmıyor ayrıca kasayı açaçrken çıkan bip sesi de yok.cdrom da çalışmıyor ama cd romdan ana karta giden kabloyu sökünce çalışıyor.ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba arkadaşım,
Senin bilgisayarınla ilgili olarak sorun aslında kısmi enerji iletilememe problemi olarak gözüküyor benim tahminimce. Bence sen enerji girişini ve de ana kartını hatta Murat arkadaşımında dediği gibi Bios bölümünü kontrol etmelisin. Ya da konuya vakıf olduğunu düşündüğün kişi veya kişilerden teknik anlamda destek alman bence daha mantıklı olacaktır. Böyle durumların oluşum nedeni PC açıkken yani enerji halinde çalışır durumda ilen aniden enerjinin kesilmesi ve de anlık voltaj değerlerinin değişmesinden kaynaklandığı gözlemlenmekte. Ben bu tarz konularda karşıma gelen kullanıcılara sorduğum sorularda başlarına böyle tatsız durumların geldiğini söylemekteler. Benim sana söylemiş olduğum sözlerimi dikkate almanı tavsiye ederim. Kolay gelsin. iyi çalışmalar...

bence konuyu şöyle düşünmek gerek 1.cd rom dan ana karta giden iletişim kablosu arızalanmış olabilir
2.cd rom arızalı olabilir 3. ana kart çoklu kablo giriş port,u arızalı olabilir 4. bios bölümünde problem olabilir

kardeş senin cd romunda sorun olsa bile sen cd rom kablosunu çıkarsan bile gene bilgisayarın çalışması lazım cd romun bilgisayarın açılmasına etki etmez...senin bilgisayar kasandan monitörüne giden kabluyu değiştirmen lazım yada ekran kartın onboard ise senin fare çıkışların ve ana kart üzerindeki işverenler gitmiştir.yani bayağı masraflıdır...

arkadaşım çözüm basit bilgisayar çalıştığı için tabii.elektrik fişini çek,anakart üzerindeki pili çıkar,anakart üzerinde cmos yazan yerde 2 tane ayak var onlara metal birşeyle dokun bios sıfırlanacak.5 dakka bekle sonra pili tak fişi tak çalıştır okadar.bu çözüm bilgisayar ışığı yanıpta monitöre görüntü gitmiyor diyen herkes için.
3 kağıtçı tamirçiler sizden tonajla para isterler yok o parça gitmiş yo bu parça gitmiş diye.
şunu unutmayın bilgisayara kolay kolay zarar gelmez vede parçalara.
ben çalışır vaziyette iken yerde yatıktı içine koca bir bardak kola döküldül.tabiiki küt diye gitti. parçaları tek tek söktüm kuruladım işlemciyi buzlukta 4 dakka beklettim geri topladım genede çalıştı.
eğer bir sorun oluşursa parçaları sökün geri takın düzelir.tamire para bayılmayın.

Herkes bi yöntem sölemiş..

Bende Enerji giriş çıkış ve soketlerini incele derim..

ben ram derim ram bir incele birde işlemcin önemli oda bozulmuş olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri