Karel 38C ve 26C Santral İki Dış Hattan Birisi Çalmıyor

Merhabalar karel santral iki tane dış hat var birisini arıyorum çalıyor ikincini arıyorum çalmıyor ilk hat girişine çalmayan dış hattı takıyorum çalıyor bu sefer ötekisi çalmıyor yani santrale giren ilk dış hat yeri çalışıyor ikinci dış hatta taktığım çalmıyor yada programsal birşey mi yardım edecek birisi olursa şimdiden çok teşekkür ederim.

İki diş hattı ayrı ayrı denediğinde her ikiside ayrı ayrı çalışıyor mu? İki dış hattın içeri çıkışında sorun olmasın kısadevre gibi takılan konnektör (jak) ın devresini takip ediniz.

örneklemiş olursam 438 XX XX numaralı dış hattı santralın birinci dış hattına takıyorum 512 XX XX nolu hattı santralın ikinci dış hattı yere takıyorum sonra 438 XX XX nolu hattı arıyorum iç hatta 11 numaralı abone çalıyor sonra aramayı kapatıp 512 XX XX nolu hattı arıyorum telefon çalıyor ama 11 numaralı iç hat çalmıyor bu sefer dış hatların yerini değiştiriyorum 512 ile başlayanı birinci dış hatta 438 ile başlayanı ikinci dış hatta bağlıyorum bu sefer 512 nolu hattı arıyorum 11 nolu iç çalıyor kapatıp 438 nolu hattı aradığımda 11 nolu hat çalmıyor ses yok umarım anlata bilmişimdir dir. durumu şimdiden teşşekürler

örneklemiş olursam 438 XX XX numaralı dış hattı santralın birinci dış hattına takıyorum 512 XX XX nolu hattı santralın ikinci dış hattı yere takıyorum sonra 438 XX XX nolu hattı arıyorum iç hatta 11 numaralı abone çalıyor sonra aramayı kapatıp 512 XX XX nolu hattı arıyorum telefon çalıyor ama 11 numaralı iç hat çalmıyor bu sefer dış hatların yerini değiştiriyorum 512 ile başlayanı birinci dış hatta 438 ile başlayanı ikinci dış hatta bağlıyorum bu sefer 512 nolu hattı arıyorum 11 nolu iç çalıyor kapatıp 438 nolu hattı aradığımda 11 nolu hat çalmıyor ses yok umarım anlata bilmişimdir dir. durumu şimdiden teşşekürler
Zaten sorunu yarıya çözmüşsün. İkinci dış hat klemens yolunda sorun var. Yıldırımdan arızalanmış olma ihtimali var. Girişlerindeki varistörleri kontrol ettin mi ? Ayrıca konu biraz eskimiş şimdi fark ettim. Sonuç hakkında bilgi verirsen sevinirim.

Merhaba
Santrale giren 3 dış hattınız var ve bunları sırası ile T1, T2, T3 Giriyorsunuz dış hatlarınızdan T1 e girdiğiniz çalıyor diğer portlara girdiğiniz hatlar çalmıyor ise Santral programlarından T2 VE T3 dış hat portlarını açmanız gerekiyor..
Ahizeyi kaldır 87777777 daha sonra 8902 111 tuşala kapat ( 2. port açtın )
Ahizeyi kaldır 87777777 daha sonra 8903 111 tuşala kapat ( 3. port açtın )
HEPSİ BUKADAR..
DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİN : https://www.karelsantralservisii.com/karel-santral-ariza/index.html

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri