Kare dalga üretici lazım

ali kurt

Üye
Arkadaşlar,üstadlar merhaba,
Ben forumda daha yeniyim,forumu aradım bu konu hakkında birşey bulamadığım için bu başlığı açtım.
Eğer daha önce bu konu işlendi ise veya yanlış yere başlığı açtıysam beni bağışlayın.
Benim sıkıntım ise;
yeni nesil taşıtlarda çıkan bir bobinin çalışıp-çalışmadığını test etmek için bir kare dalga üretici lazım.
Yabancı menşeili bir test cihazı üreticisinin sitesinden bulduğum değerler şöyle:

Giriş : 220V 50/60 Hz
Square wave
pulse frekans : 0 - 10 Hz.
pulse duration : 0,5ms - 3,0ms
pulse duration : 0,2ms - 3,0ms (piezo model )
Ben internetten bir kaç CD lik dosya indirdim ama ben mekanikçiyim,öyle bir lisanım da yok.Bana göre benim için en iyisi Function generator ler gibi gözüküyor ama ucuzunda bu değerler yok pahalısında da bana lazım olmayacak özellikler var,kullanmayacağım özelliğe niye bir dünya para ödeyeyim.Bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım,ilgilenen arkadaşlar için belirteyim eğer devre çıkış voltajı illa lazım ise bu bobin araç üzerinde olduğu için 12 volt olma ihtimali var ama kesin olarak bilmek için bu cihazı alabilen arkadaşlarımın cihazlarının çıkış gerilimini multimetre ile ölçsem doğru bir ölçüm olur mu ?( kare dalga olunca multimetre ile doğru bir değer alınabilir mi ?)bilmiyorum,yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri