kardeşler hareket sensörlü armatür lazım yardım edin

PIC_achu

Üye
selam arkadaşlar
pyroelectric sensor(hareket sensörü) ile yapılmış hareket algılama devresi lazım
yardımlarınızı bekliyorum...

Sayın PIC_achu arkadaşım !
Konu başlığında hareket sensörlü armatür lazım demişsiniz, konu içinde ise pyroelectric sensör (hareket sensörü) ile yapılmış hareket algılama devresi lazım demişsiniz. Doğrusu ne istediğinizi tam anlayamadım. Hareket sensörünün kendisinin şemasımı yoksa hareket sensörünün lambaya bağlantı şemasımı lazım anlayamadım.

İstediğiniz lambaya bağlantı şeması ise kolay. Sensörde 3 kablo vardır. 1. kablo kırmızı ve faz girişidir. 2. kablo mavidir ve nötr girişidir. 3. kablo kahverengidir ve hareket algılayınca faz çıkışıdır.

Yok benim istediğim hareket sensörünün kendi iç şeması lazım derseniz o konu beni aşar, yardımcı olamam. Kolay gelsin.
Bütün bunları yazdıktan sonra farkettim. Başlığın yanında bulunan gülen mahlukatı merak ettim.

afedersiniz açık anlatmadım derdimi galiba
hareket sensörü devresi veya lambaya takılmış şekilde farketmez

Sayın PIC_achu arkadaşım !

Hareket sensörünün lambaya bağlantısı aşağıdaki şemada olduğu gibidir. 1 numaralı klemense faz giriyor. 2 numaralı klemense nötr giriyor. 3 numaralı klemensten ise faz çıkışı alıyoruz. Ben şemada lamba nötrünü sensör nötrü ile ortak çizdim. Normalde lamba nötürü direk lambaya gider.

fvhjig.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
sn şef zahmet olmazsa varsa devreyi de gönderebilir misiniz
teşekkürler

Devre derken hareket sensörünün elektronik devresini kastediyorsanız maalesef o devre elimde yok.

Sn ŞEF sağlık olsun yinede çok teşekkürler
diğer arkadaşlara sesleniyorum elinde hareket sensörünün elektronik devresi olan varsa lütfen yardımcı olsun
şimdiden teşekkürler

Hareket sensörüyle power ledi nasıl yakabiliriz ?Haraket sensörüm LHI978 .Hareketi algılayınca power led yancak direk bağlasak çalışır mı yanlış bağlasam yanma ihtimali var mı? Başka elamanlarda gereklimi direnç kondansötör .... ?

senin ledinin dc ile çalıştığını düşünüyorum ve sen önce 220 yi dc ye ledin gerekli voltajı ve akım ihtiyacı kadar çevir bunuda bir adet trafo ve doğrultmaç devresi ile yapabilirsin basit bişi sora sensörünü trafo beslemesinin önüne koyabilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri