Karbon yayılımı

isfen

Üye
herkese kolay gelsin arkadaşlar, benim sizlerden ricam 1kw lık elektiriğin ortama saldığı
bir karbon miktarı varmış ,belirli değerler varmış, bu değerler hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1 kW elektrik üretmek icin açıga cıkan karbon miktarı olmasın?

öncelike elektrik karbon yayar mı ona bi karar verelim:) bence bazı elektrikli aletler çalışma anında bazı gazlar yayarlar ortama. ama elektrik yayar mı bilmiyorum açıkçası. şahsen de yaymadığını düşünüyorum

Dostum o tabir 1 kW elektriği üretmek için harcadığın karbon salınımıdır. Yani normal kablodan akan elektriğin hiç bir şekilde gaz salınımı olmamaktadır...

Elektriğin bizzat kendisi yaymaz belki ama İsfen'in sorduğu elektrik üretimindeki karbon salınımı olsa gerek.Bu da santralden santrale değişir.Termik santrallerde(kmür doğalgaz) kWh basına bir-iki yüz gramdan başlayıp 1000 gr gibi rakamlara kadar ulaşabiliyor ama bu rakam kullanılan yakıtın niteliğine bağlı olarak değişebilir. Genel olarak doğalgazda daha az.Rüzgar santralleri ve HESLER de ise karbon salınımı yok

evet muhtemelen de elektrik üretilirken meydana çıkan karbon salınımından bahsediyordur. tabi tahmin yürütmemiz yerine kendisinin konuyu biraz daha açması daha iyi olur:)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri