Karşılaştırma devresi (Akıllı Ev için)

rs-485 araştırınız.Sizin aradığınız çözüm bu.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu sistem RF ıle mumkun bende akıllı ev projesı olarak GSM modullu kart içinde RF receiver ve transmitter modulu takılı 50 mt içinde 16 adet cihazı kontrol edecek durumda yapmak problem değil pazarlamak önemlı olan bedavada verılecek sistem değıl:)cihaz içinde gsm modul var rf moduller var pic18f4620 var dtmf kod çozucu var bır suru yan eleman var tasarımı kutusu vs 400 tl ye muşterı bulsam hemen yapcam

Yanlış bir algınız var Tekin Bey.

GSM üzerinden numerik kodlama ile sistem kontrol etmek, akıllı ev kavramını karşılamaz. Akıllı ev bir konsepttir ve birçok bileşenden oluşur.

IOS/ANDROID vb OS ler varken numerik kodlama ne kadar konforlu ve kullanışlıdır?
Herhangi bir lokasyonu dim ettiğinizi düşünün, nasıl bir feedback alacaksınız ve bunu kullanıcıya yansıtacaksınız?
Self kontrole dayalı senaryolarınız olmalı ve entegre şekilde çalışabilmeli. Bir event, diğer eventları veya senaryoları tetikleyebilmeli. Örneğin DVD den film seyretmek istediğiniz zaman sıralı olarak perde ışık ve hatta TV ayarları kullanıcın tanımladığı işlevleri yerine getirmeli vb.
Evde ki güvenlik ve intercom sistemi ile entegre olabilmeli.
Kısmen yapay zeka gibi tepkiler verebilmeli. Fuzzy Logic konusu bu açıdan önemlidir.
En önemlisi sistem ne kadar güvenli haberleşme altyapısına sahip. %1...0%1?

Lütfen yazdıklarımı, yaptığınız sistemi küçümsemek olarak almayın. BMS kavramı sadece Röle kontrol etmek değildir, bunu ifade etmek istiyorum.

merhaba benım tasarımını yaptığım cihaz şu anda piyasada gsm uzerınden DTMF tonuyla 16 adet cihazı kontrol edebılıyorum cihazlar hakkında mesajla rapor alabılıyorum :)dahada açık bılgı ıstersenız test yaptığım cıhazlardan bırıne tel numaranızı eklıyeyım siz cihaza gırıp herhangı bır alıcıyı aç kapa zaman kurma veya bılgı almak için mesajla rapor ıstıyebılırsınız:)mesela evde klimayı açacağım uzaktayım sisteme gırıp klimayı açıyorum saat kurabılıyorum :)verdığınız örnek çok luks hatta gereksız tv ayarlarını uzaktan yapsan yapmasan ne gerek var:))aç kapa ses azalt çoğalt dersenız buna kabul:) atv açıkken kanal d açmak bence mantıksız :)
Yanlış bir algınız var Tekin Bey.

GSM üzerinden numerik kodlama ile sistem kontrol etmek, akıllı ev kavramını karşılamaz. Akıllı ev bir konsepttir ve birçok bileşenden oluşur.

IOS/ANDROID vb OS ler varken numerik kodlama ne kadar konforlu ve kullanışlıdır?
Herhangi bir lokasyonu dim ettiğinizi düşünün, nasıl bir feedback alacaksınız ve bunu kullanıcıya yansıtacaksınız?
Self kontrole dayalı senaryolarınız olmalı ve entegre şekilde çalışabilmeli. Bir event, diğer eventları veya senaryoları tetikleyebilmeli. Örneğin DVD den film seyretmek istediğiniz zaman sıralı olarak perde ışık ve hatta TV ayarları kullanıcın tanımladığı işlevleri yerine getirmeli vb.
Evde ki güvenlik ve intercom sistemi ile entegre olabilmeli.
Kısmen yapay zeka gibi tepkiler verebilmeli. Fuzzy Logic konusu bu açıdan önemlidir.
En önemlisi sistem ne kadar güvenli haberleşme altyapısına sahip. %1...0%1?

Lütfen yazdıklarımı, yaptığınız sistemi küçümsemek olarak almayın. BMS kavramı sadece Röle kontrol etmek değildir, bunu ifade etmek istiyorum.

CAN sistemleri kullanabilirsiniz. Otomotiv sektorunde kullanilan bir yontemdir.

Bence 2. sistem tercih edilebilir. Pic devrenizde her pic 'i ayrı programlamak yerine dipswitchler kullanarak cihaz kodu vermeniz daha mantıklı olacaktır. Böylelikle tek bir pic programı ile 8 bit için 128 adet cihazı (ihtiyaca yada seçilen pic'e göre azaltılabilir) input portlarındaki dipswitch değerlerini değiştirerek farklı kodlayabilirsiniz.

Bu şekilde seri üretime uygun olur.

Saygılar

merhabalar
ben elk-elktronik müh. bölümü öğrencisiyim. bus sistemi ve rs-485 hakkında bilgi topluyorum. kısaca bilgi vermeniz mümkün mü acaba

teşekkürler

deutschmann.de bi alman firması ve bus sistemiyle ilgili ürünler üretiyo
fakat bilgim olmadığı için kullanılabilirlik düzeyini bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
CAN sistemleri kullanabilirsiniz. Otomotiv sektorunde kullanilan bir yontemdir.

Aynı fikirdeyim CAN bus bu işler için ideal çözüm bencede, içinde CAN özelliği bulunan pic lerden birini kullanarak bu iş daha kolay çözülür ve doğru çalışır

Merhaba,
Benim bir sorum olacak.Yolladığınız data ile işlem yapılacak ve röle çekilecek.Acaba röle çekildi mi nasıl anlayacaksınız?Geri bildrim olacak mı?Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri