Kapastif yazan hidrofor sayacı

anlıyorum da bu noktada ben ne yapabilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
anlıyorum da bu noktada ben ne yapabilirim

Muhtemelen size buraya bir bakarmısınız diye rica ettiler. Sistem hakkında doğru bilgi alabileceğiniz bir teknik eleman bulmanız gerekir. Dediğim gibi bir işletmeye ait yükleri bölerek ayrı abonelik asla verilmez. Hastane mutfak 1. abone Hidrofor sistemi 2. abone Muyenehaneler 3. abone gibi böyle bir şey ne gördüm ne de duydum.
Anlattıklarınızda yanlış/eksik olan bir çok husus olduğunu sezinliyorum.

bizim böyle bir aboneliğimiz var hatta fatura bile çıkıyor.en son gelen faturada 8 lira 12 kuruş ve bunun 5 lira 11 kuruşu kapastif tüketim bedeli

bizim böyle bir aboneliğimiz var hatta fatura bile çıkıyor.en son gelen faturada 8 lira 12 kuruş ve bunun 5 lira 11 kuruşu kapastif tüketim bedeli

İlginç ! sistemde kondansatör yoksa, led aydınlatma, ups, sürücü gibi kompanentler yoksa sayaç bağlantı hatasıdır. Bağlantı hatasından Endüktif yazması gereken yerde kapasitif yazmış sayaç.
İlk fatura mı bu? Birde kaç motor var abonelikte sözleşme gücü nedir?

ilk fatura değil.bundan öncekilerde yüksek.3 motor var sistemde ikisi güçlü motorlar biride joker diye tabir edilen motor.güçlerini tam olarak bilemiyorum ama büyük motorlar 15 er kv olması lazım

ilk fatura değil.bundan öncekilerde yüksek.3 motor var sistemde ikisi güçlü motorlar biride joker diye tabir edilen motor.güçlerini tam olarak bilemiyorum ama büyük motorlar 15 er kv olması lazım

Sayaç bağlantın doğruysa oralarda biryerde kompanzasyonda olmalı. Aksi taktirde olay elektrik ve fizik kurallarına aykırı !

merhaba arkadaşlar.sayacın üzerinden fazların yerlerini değiştirdim ama sayaç kapastif yazmaya devam ediyor.tesiste iki adet 37 kvlık pompa bir adette küçük bir jokey pompası var dediğim gibi herhangi bir kompanzasyon tesisi yapmamış mütehait

Normal şartlar altında,yangın pompası çalış-
maz! Çalışmayan pompaya ait sayaç nasıl değer kaydediyorki ?

iki günde ortalama bir kvar yazıyor.aktif tüketimde olmadığı için düşükte olsa kapastiften cezaya giriyoruz
kombi sayaç yerine aktif tüketimi yazan sayaç taksak nasıl olur

O değer hep sabit ise,küçük değerde bir şönt
reaktör koyun,konu kapansın.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri