Kapasitiften Cezaya Giren Bir İşletmeye Gidiyoruz İlk Yapacağımız Ne Olmalıdır?

Dilekçede sözleşme gücü ile ilgili bir şey yazıyor mu veya ben mi göremedim? Tabi olduğumuz sınır %15 e %20

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Faturada sözleşme gücünüz yazar dağıtım şirketinin verileri önemlidir. Oradaki sözleşme gücünüze bakın ona göre hangi sınıra tabi olduğunuzu bulabiliriz.
Sınır olarka reaktif %15 kapasitif %20 ye dahiliz. Sanırsam size kendimi açıklayamadım. Bu dilekçenin kabul olması için reaktifin aktife oranı da göz önünde bulunuyor. Reaktif, aktif değerin 0,33 katından fazla olacaktır gibi. Bu değer hala aynı mı onu sormak istediğim, tabloyu paylaşmamdaki amaçta bu değere çok uzak olmamız

Sınır olarka reaktif %15 kapasitif %20 ye dahiliz. Sanırsam size kendimi açıklayamadım. Bu dilekçenin kabul olması için reaktifin aktife oranı da göz önünde bulunuyor. Reaktif, aktif değerin 0,33 katından fazla olacaktır gibi. Bu değer hala aynı mı onu sormak istediğim, tabloyu paylaşmamdaki amaçta bu değere çok uzak olmamız
Bu değer yüzde 33 demektir(0.33). Sen 15-20 ye tabi olduğunu söylüyorsun senin endeks değerlerin yüzde 15-20 yi aşmış sa zaten cezalidir. Güce göre ceza sınırları halen aynıdır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kapasitiften cezaya giren bir işletmeye gidiyoruz ilk yapacağımız ne olmalıdır bu konu altında bunları yazalım İlk madde benden tek isteğim her kez 1 madde yazsın...
1- Yapışmış kontaktör varmı diye bakarım
Sabit kondansatör varmı diye bakar rolenin setleri doğrumu ona bakarım.Sizin tesbitinizde doğru

Sırasıyla,

1. Öncelikle kontakları yapışık kontaktör var mıdır?
2. Tesis OG ise (Sayaç çarpanı 690 ve üzeri), sabit kondansatör büyüklüğü kontrol edilir.
3. Tesis OG ise Trafo ile Sayaç arasındaki mesafe uzun mudur?
4. Tesis OG veya AG ise fark etmez, tesiste kesintisiz güç kaynağı ve led aydınlatma var mıdır?
işlem basamakları sırasıyla kontrol edilir.

Arkadaşlar kapasitiften cezaya giren bir işletmeye gidiyoruz ilk yapacağımız ne olmalıdır bu konu altında bunları yazalım İlk madde benden tek isteğim her kez 1 madde yazsın...
1- Yapışmış kontaktör varmı diye bakarım
Selam arkadaşlar. Benim sıkıntım kompanzasyonda.
" R S akım uçlarında çaprazlama var" nedir? Ve sorunu nasıl düzeltirim. Saygılar...

Selam arkadaşlar. Benim sıkıntım kompanzasyonda. " R S akım uçlarında çaprazlama var" nedir? Ve sorunu nasıl düzeltirim. Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri