Kapasitif Touch Sensor IC

isoment01

Üye
Arkadaşlar merhaba elimde bir touch key ıc bulunmakta, holtekin bs801c adındaki ürünü. Ürünün data sheetinde sinyal çıkısından ne kadar gerilim ve akımalabileceğim yazmıyor. Ben bu ürünle touch pad yardımı ile 24v led driver ı kontrol etmek istiyorum fakat çıkış değerlerini tam bilemedim. Çıkışta sink akımı 8mA diyor bu akımı kullanabilir miyim ?
https://img.ozdisan.com/ETicaret_Dosya/350715_6815717.pdf
https://www.ozdisan.com/optoelectronics-sensors/sensortransducer/touch-sensors/BS801C

ucuna 2N2222 ve IRFZ44N ile yapabileceğiniz bir darlington çifti(gerçi bunlardan biri mosfet ama olsun. bir şey farketmez)ile led driverınızı sürebilirsiniz

rica etsem ufak bir çizim kağıt vs olur gösterebilir misiniz bir de 2n2222 yerine muadil başka bir transistör önerebilir misiniz ? Birde neden npn ?

çıkış akımı ortalama 8mA , 1 numaralı bacağın çıkışına BDX33C darlington transistör (2TL) sürün (100v 10A) , soğutucuyu ihmal etmeyin.

çıkış akımı ortalama 8mA , 1 numaralı bacağın çıkışına BDX33C darlington transistör (2TL) sürün (100v 10A) , soğutucuyu ihmal etmeyin.
eksik bir bilgi vermişim bu önemli 24v led driver sadece bir tane ledi kontrol edicek ve ortalama 20-30 mA çekmesini istiyorum sanırım darlingtona gerek yok bu şekilde ? Benim aklıma takılan sorular esasen şöyle
1. Touch key entegrenin çıkışında 5V pull up koydum Ibase e gelen akımı koyacabılcegım bır dırencle kontrol edebilirim degıl mı ?
2. Transistörün collectörden çekecegi akımı nasıl hesaplıyoruz ? Ben şöyle düşünüyorum driverin çıkışındaki led 20-30mA çekecek şekilde tasarlayacağım artı olarak driver ın kendi operating current'ı nı da dahil edip buna göre bir direnç değeri belirleyecegım bu hesap dogru mu ? Kollektörün girişine de 24v ve driver ı baglayacagım.
3. Burada transistörün diğer Vce,Vbc,Sıcaklık değerleri vs gibi parametlerini transistör secerken nasıl kullanacagımı bılmıyorum bana öğretir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri