Kapasitif silo seviye sensörü

Ertek68

Profesyonel Üye
Selam Arkadaşlar.
Tahıl ürünleri , Kepek vb. ürünlerin doldurulduğu silolarda kullanmak için sensöre ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Röle çıkışlı olacak) saygılar.....!

ideal makina ile görüştüm ama fiyatlar çok yüksek Başka Tavsiyeniz varmı

ifm kullan bız kullanıyoruz .http://www.ifm-electronic.com/ifmtr/web/ps!select1_10_30_20.html lınkı de burda

aslında kullandıgın malzeme kimyevi yada fazla nem içeren birsey değilse ve ultrasonic kapasitif yada yaklaşım sensörleri sana pahallıya geliyorsa davul tipi eski switcler senin eklentilerinle daha ucuza mal olabiliyor. ama profosyonel bir çalışma istiyorsa kapasitif hatta en iisi ultrasonic kullanmanı tercih ederim .davul switcler hakkında ayrıntı istersen bildiğim kadarını anlatabilirim.

Ertek68 ' Alıntı:
Selam Arkadaşlar.
Tahıl ürünleri , Kepek vb. ürünlerin doldurulduğu silolarda kullanmak için sensöre ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Röle çıkışlı olacak) saygılar.....!

Öncelikle kullanacağınız sensörlerle neyi yapmayı amaçlıyorsunuz?. Seviye sensörü olarak mı yoksa yalnızca dolum veya boşaltma yapmak içinmi kullanacaksınız. Şayet amacınızı da yazarsanız yardımcı olabilirim. Bugüne kadar çok yem fabrikalarının komple otomasyonlarını yapmış bulunmaktayım.

silolarda vega marka titreşimli röle çikışlı 24-220 v kullanıyoruz.

sick kın mesafe olcer transmıterı var onuda kullanabıllırsın kuru kontaktan daha ıyıdır.yalnızca dıka etmen gereken sensor fazla sıcakta kalmayacak vede sensorun onu yanı lazer kısmı toz kır olmayacak.gayet ıı sonuc alırsın.anlattıgım tarnsmıterden al karsısına konrolör bagla ordan kontak al veya dırek plc veya dcs e ver .kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri