Kapasitif değeri nasıl düşürebilirim?

Arkadaşlar baktığım bir mermer ocağı var ve bu mermer ocağında 650 kVA güçünde bir trafo mevcut mermer ocağı kapandı makineler çalışmıyor trofonun önündeki yük sadece akşamları aydınlatma ve kantar ve bilgisayarlar var.
kompanzasyon panosunu devre dışı bıraktım sabit kondansötörü de devre dışı bıraktım buna rağmen kapasitif değerim %40 larda bunu düşürmek için ne yapabilirim?
konuyla ilgili yardımcı olur musunuz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar baktığım bir mermer ocağı var ve bu mermer ocağında 650 kVA güçünde bir trafo mevcut mermer ocağı kapandı makineler çalışmıyor trofonun önündeki yük sadece akşamları aydınlatma ve kantar ve bilgisayarlar var.
kompanzasyon panosunu devre dışı bıraktım sabit kondansötörü de devre dışı bıraktım buna rağmen kapasitif değerim %40 larda bunu düşürmek için ne yapabilirim?
konuyla ilgili yardımcı olur musunuz?
Dün başka bir arkadaşın bu konu ile ilgili şikâyeti olmuştu. Konuyu inceleyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri