Kapasitif değeri nasıl düşürebilirim?

Arkadaşlar baktığım bir mermer ocağı var ve bu mermer ocağında 650 kVA güçünde bir trafo mevcut mermer ocağı kapandı makineler çalışmıyor trofonun önündeki yük sadece akşamları aydınlatma ve kantar ve bilgisayarlar var.
kompanzasyon panosunu devre dışı bıraktım sabit kondansötörü de devre dışı bıraktım buna rağmen kapasitif değerim %40 larda bunu düşürmek için ne yapabilirim?
konuyla ilgili yardımcı olur musunuz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar baktığım bir mermer ocağı var ve bu mermer ocağında 650 kVA güçünde bir trafo mevcut mermer ocağı kapandı makineler çalışmıyor trofonun önündeki yük sadece akşamları aydınlatma ve kantar ve bilgisayarlar var.
kompanzasyon panosunu devre dışı bıraktım sabit kondansötörü de devre dışı bıraktım buna rağmen kapasitif değerim %40 larda bunu düşürmek için ne yapabilirim?
konuyla ilgili yardımcı olur musunuz?
Dün başka bir arkadaşın bu konu ile ilgili şikâyeti olmuştu. Konuyu inceleyin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri