Kapasitif cezayı Rölenin algılamaması

husam881

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Henüz faaliyete geçmemiş bir resmi kurumda kapasitif ceza geliyor.
(1 aylık Aktif tüketim:44 kw, Kapasitif tüketim: 37 kVar)
Kurumda şu anda aktif olarak sadece güvenlik kameraları çalışıyor. Tüketim az olduğu için röle algılayamıyor. (Ben öyle tahmin ediyorum)
-Çözüm önerisi olarak tavsiyeniz ne olur?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
50/5 akım trafosu var. AG den besleniyor . Bu ay içerisinde aldığım ölçüm değerleri ekteki gibi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210317_185939.jpg
    Screenshot_20210317_185939.jpg
    347.9 KB · Görüntüleme: 34
Ups yok, kullanımda kameralar dışında başka bir cihaz yok. Led panel aydınlatma armatürleri fakat kullanımda değil. Hatta kameraları besleyen linye dışında bütün sigortalar kapalı durumda. Kontaktörlerde yapışma durumu yok. Şönt bağlantı yok. Entes RG3-12C röle var sistemde

Merhaba arkadaşlar.
Henüz faaliyete geçmemiş bir resmi kurumda kapasitif ceza geliyor.
(1 aylık Aktif tüketim:44 kw, Kapasitif tüketim: 37 kVar)
Kurumda şu anda aktif olarak sadece güvenlik kameraları çalışıyor. Tüketim az olduğu için röle algılayamıyor. (Ben öyle tahmin ediyorum)
-Çözüm önerisi olarak tavsiyeniz ne olur?

Tüketim çok düşük algılamaması normal zaten

Kapasitiften reaktif bedel tahakkuk etmiş. Yük çok az ve görünen o ki elektronik cihazlar sebebiyle muhtemelen harmronikli akım çekiliyor. Kompanzasyon panosunu tamamen devre dışı bırakıp bir gün ölçüm almak durumu daha iyi görmek için faydalı olabilir. Eğer endüktif tüketim fazla görürseniz Şönt veya seri filtre tesis etmek gerekebilir.

3 gündür kompanzasyon devre dışı (röle çalıştırılmıyor). Ama hala kapasitif tüketim devam ediyor.

Ayrıca çözüm önerisi için belki bir faydası olabilir. Sayaç okumalarında ;
-Cos1 ve Cos2 değerleri " 0,8 - 0,99" aralığında değişkenliklik gösteriyor.
-Cos3 değeri ise sürekli "0"

Kapasitiften reaktif bedel tahakkuk etmiş. Yük çok az ve görünen o ki elektronik cihazlar sebebiyle muhtemelen harmronikli akım çekiliyor. Kompanzasyon panosunu tamamen devre dışı bırakıp bir gün ölçüm almak durumu daha iyi görmek için faydalı olabilir. Eğer endüktif tüketim fazla görürseniz Şönt veya seri filtre tesis etmek gerekebilir.
Mevcut rölemize şönt bağlantısı yapamıyoruz. Nasıl bir endüktif yük bağlayabilirim? (1 saatlik kapasitif tüketim 0,016 kvar)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri