Kapasitif ceza

3 adet 0.50 monofaze kondansatör ekledim manuel düzeldi enduktif 0.6 kW atarken kapasitif 0.1 kW attı ancak rg3 12 cs monofaze kabul etmiyor dolâyisi ile 15cş kullanacam dogrumudur

Bu röle monofaz kabul eder fakat 400 Kva trafo 600/5 akım trafosu bağlı olduğu nda 2.4 kvar altındaki kademeyi tanitmaniza izin vermez ayar kısmına girdiğinizde manuel eklenmeye kalkarsanız 2.4 kvar altı kapasite değerinin girilemedigini göreceksiniz.Fakat otomatik tanımada görür mü belli değil deneyip görmek lazım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Entes 12cs monofaze destekliyor ama monofazeleri her faza dağıtıp kademe ayarı yapmanız gerekli entes röleler de 1.kademe trifaze 1kvar dan büyük olmalıdır
Bağladım lakin 2.4 gördü akım trafosu 600/5

Bağladım lakin 2.4 gördü akım trafosu 600/5

Olayı hâlen anlamadiniz.Soylediginiz değeri görmüyor sadece 2.4 kvar altını elle giremezsiniz anlamına gelir.Bunu entesin mühendisleriyle konuştuğumuzda şöyle açıklama yapıyorlar ; akım trafosu dönüştürme orani x 0.02 = minimum algılama değeri (kvar cinsinden) bunu sizin akım trafosu için düşünürsek 0.02 x 120=2.4 olur. Buradaki 120 rakamı 600/5 den geliyor.

Son düzenleme:
güncel şifresiz kullanabileceğimiz takip programı varmıdır forumdan birkaç indirip denedim fakat yazmaya korumalı birşey yazamıyoruz

Olayı hâlen anlamadiniz.Soylediginiz değeri görmüyor sadece 2.4 kvar altını elle giremezsiniz anlamına gelir.Bunu entesin mühendisleriyle konuştuğumuzda şöyle açıklama yapıyorlar ; akım trafosu dönüştürme orani x 0.02 = minimum algılama değeri (kvar cinsinden) bunu sizin akım trafosu için düşünürsek 0.02 x 120=2.4 olur. Buradaki 120 rakamı 600/5 den geliyor.
bu arada birşey daha soracağım trafo da sabit kondanstör yok ise kapastif veya reaktif cezaya girermi 400 kva trafo için kaç kwar sabit koymam gerekir

bu arada birşey daha soracağım trafo da sabit kondanstör yok ise kapastif veya reaktif cezaya girermi 400 kva trafo için kaç kwar sabit koymam gerekir

Sabit yok ise yükünüz kapasitif ise trafo yuklenmede enduktif üretir değerler eşit işe reaktif sıfır olur eşit değilse farkı kadar sayaç yazar.Trafoya sabit koymak mantıklı değil cezaya sokar yüklenme durumuna göre belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri