Kapasitör şarj olsun deşarj olmasın

everest amcanın enerji tüketimini watt amper gibi değerleri göremedim, alibabadaki kapasitörler ultra kapasitörler batarya pil gibi davranan süper kapasitör değiller. olabilir ama emin değilim.

Kapasitör resimdeki yani bu (tıklayın)
Multimedya da bu (tıklayın)
1. Multimedyanız ile ilgili akım veya güç bilgisi bulunamadı. Ancak eski modeller 5watt, ortalama 3watt, yeni modeller 1.4watt.
2. Ortalama 400mA akım çekiyor.
3. Bu durumda 60 saniye cihazınızı çalıştırır.
4. Seri diyot takarak kapasitörün boşalmasını önleyebilirsiniz.
5. Diyot adı 1N5817
6. Sizin bilgi seviyenizi bilmiyorum, onun için detay isterseniz sorabilirsiniz.

Kondansatörle uğraşmak yerine küçük bir devre yapın. Devre doğrudan aküden beslensin. Kontağı açtığınızda devre tetiklensin ve kontak açık kaldığı sürece röle vasıtasıyla çıkışı enerjilendirsin. Devre kontak kapatıldığında ayarladığınız süre boyunca çıkışa enerji vermeye devam etsin süre bitiminde enerjiyi kessin.

1. Multimedyanız ile ilgili akım veya güç bilgisi bulunamadı. Ancak eski modeller 5watt, ortalama 3watt, yeni modeller 1.4watt.
2. Ortalama 400mA akım çekiyor.
3. Bu durumda 60 saniye cihazınızı çalıştırır.
4. Seri diyot takarak kapasitörün boşalmasını önleyebilirsiniz.
5. Diyot adı 1N5817
6. Sizin bilgi seviyenizi bilmiyorum, onun için detay isterseniz sorabilirsiniz.
Elektronik ile ilgili pek bilgim yok.
Öncelikle kapasitörden besleme yapıp kaç saniye veya dakika idare edecek bakacağım. Ben 3-5 dk idare eder zannediyordum. Yine de o diyodu alıp bir şekilde kapasitörü değerlendireceğim.
Kondansatörle uğraşmak yerine küçük bir devre yapın. Devre doğrudan aküden beslensin. Kontağı açtığınızda devre tetiklensin ve kontak açık kaldığı sürece röle vasıtasıyla çıkışı enerjilendirsin. Devre kontak kapatıldığında ayarladığınız süre boyunca çıkışa enerji vermeye devam etsin süre bitiminde enerjiyi kessin.
Devre yapabilecek bilgim yok. Sistem şuna benziyor. Araç videodaki ile aynı, zaten bu videoya bakarak takmıştım.

Bu tür multimedya cihazlarının araçta kendini kapatma sisteminin olması lazım. Cihaza iki enerji girişi olur. Biri sabit 12 volt birde çalışıyor bilgisi için kontaktan 12 volt.

Kontak voltajı kesilince cihazin kendini kapatması gerekir.

Sizin multimedyanin yanında kitapçık olması lazim. Yoksa marka model belirtin orjinal baglantisi nasıl bakalım.

Birde cihazin soketleri sağı ve solunu resimler misiniz buraya eklerseniz iyi olur. belki bir sema bilgi yazı olabilir.

Elektronik ile ilgili pek bilgim yok.
Öncelikle kapasitörden besleme yapıp kaç saniye veya dakika idare edecek bakacağım. Ben 3-5 dk idare eder zannediyordum. Yine de o diyodu alıp bir şekilde kapasitörü değerlendireceğim.

Devre yapabilecek bilgim yok. Sistem şuna benziyor. Araç videodaki ile aynı, zaten bu videoya bakarak takmıştım.
Cihazı koyacağınız yerde sürekli besleme varsa (kontağı kapatsanız bile gitmeyen) size devre konusunda yardımcı olabilirim. Max. 200Tl ye halledilir.

Bu tür multimedya cihazlarının araçta kendini kapatma sisteminin olması lazım. Cihaza iki enerji girişi olur. Biri sabit 12 volt birde çalışıyor bilgisi için kontaktan 12 volt.

Kontak voltajı kesilince cihazin kendini kapatması gerekir.

Sizin multimedyanin yanında kitapçık olması lazim. Yoksa marka model belirtin orjinal baglantisi nasıl bakalım.

Birde cihazin soketleri sağı ve solunu resimler misiniz buraya eklerseniz iyi olur. belki bir sema bilgi yazı olabilir.
Bu cihaz bahsettiğiniz gibi değil o cihazdan da kullandım. Bu bir TVbox, 12v adaptörle çalışıyor.
Cihazı koyacağınız yerde sürekli besleme varsa (kontağı kapatsanız bile gitmeyen) size devre konusunda yardımcı olabilirim. Max. 200Tl ye halledilir.
Malesef yok.

Bu yöntem çok daha başarılı ve sağlıklı yöntem olur.maliyeti de düşük olur

Bu karta göre 6 adet 100F kondansatör seri bağlanınca 16.67F eder.
Eğer Multimedyanız sürekli 1 Amper çecekse ortalama 20 saniye kadar destekler, daha fazla detay verirseniz daha net hesaplanır,

Ekli dosyayı görüntüle 94304
Merhaba Bu programın ismi nedir.2.7 volt 1000 farat bir kapasitörüm kaç amper dir bunun bir hespalam cetveli varmıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri