KAPALI YÜZME HAVUZU NEMİ NASIL ALINIR

umarım siz farklı bir cihaz algılamadınız
hava soğutmalı kondanserli shell and tube evaparatörlü 7/12 C marmara bölgesi iklim şartlarında çalışacak Chiller guruplarını konuşuyoruz.
0 C de çalışan Chiller görmedim duymadım zira tesisatımızda - 20 C antifiriz glikol vs var diye bir bilgi vermedim
sayın öztürk:
burada yazılı olanları konunun muhatabı meslek lisesi üniversite öğrencileri yeni mezun mühendisler meslektaşlarınız ilaveten konuya meraklı olan lar izliyorlar
herkes için anlaşılır bir yazışma olması açısından
yukarıdaki fiyat içeren teklifiniz diyeceğim ama diyemiyorum çok eksik bir yazı olmuş:
eşanjör demişsiniz
eşanjör denince ben plakalı eşanjör anlıyorum
evaparatör olarak plakalı eşanjör mü kullanacaksınız ?
ayrıca 2 tane 30 Hp pistonlu kompresörden 240 Kw soğutmayı hangi evaparasyon sıcaklığında alıyorsunuz ? 15 C 20C evaparasyondamı ?:(

2 adet 100 hp bitzer vidalı kompresörden 460 Kw soğutma aldığınızı
karşılığında 670 Kw eşanjör koymuşsunuz :(
ekspeyşin valfler termostatikmi ? elektronikmi ? yazmamışsınız
yag ayırıcı titreşim alıcı kompakt likşit deposunu kendimiz imal ediyoruz demişsiniz bu ürünlerin itibar edilir kuruluşlardan kapalı kaplar ile ilgili yeterlilik belgeleri varmı ? varsa bu belgeler nelerdir ?
kondanser kapasiteleri hangi sıcaklıklarda bu Kw tı veriyor ?
kondanser fan adet leri fan çapları ve fan markası nedir ?
soğutma sistemi emniyet parçalarından bahsetmemişsiniz ?
gaz cinsi ve miktarı nedir ?
su tesisatında bizim yapmamız gereken
(sirkülasyon pompası+pislik Tutucu+floww swich )hariç yapmamız gereken ilave tesisata bağlamamız gereken bir isteğiniz varmı ?
her iki kompresörler direk mi kalkacak ? yüksüz mü kalkacak
çalışma esnasında kapasite kontrol yapacak mı ? vs vs vs

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
umarım siz farklı bir cihaz algılamadınız
hava soğutmalı kondanserli shell and tube evaparatörlü 7/12 C marmara bölgesi iklim şartlarında çalışacak Chiller guruplarını konuşuyoruz.
0 C de çalışan Chiller görmedim duymadım zira tesisatımızda - 20 C antifiriz glikol vs var diye bir bilgi vermedim
sayın öztürk:
burada yazılı olanları konunun muhatabı meslek lisesi üniversite öğrencileri yeni mezun mühendisler meslektaşlarınız ilaveten konuya meraklı olan lar izliyorlar
herkes için anlaşılır bir yazışma olması açısından
yukarıdaki fiyat içeren teklifiniz diyeceğim ama diyemiyorum çok eksik bir yazı olmuş:
eşanjör demişsiniz
eşanjör denince ben plakalı eşanjör anlıyorum
evaparatör olarak plakalı eşanjör mü kullanacaksınız ?
ayrıca 2 tane 30 Hp pistonlu kompresörden 240 Kw soğutmayı hangi evaparasyon sıcaklığında alıyorsunuz ? 15 C 20C evaparasyondamı ?:(

2 adet 100 hp bitzer vidalı kompresörden 460 Kw soğutma aldığınızı
karşılığında 670 Kw eşanjör koymuşsunuz :(
ekspeyşin valfler termostatikmi ? elektronikmi ? yazmamışsınız
yag ayırıcı titreşim alıcı kompakt likşit deposunu kendimiz imal ediyoruz demişsiniz bu ürünlerin itibar edilir kuruluşlardan kapalı kaplar ile ilgili yeterlilik belgeleri varmı ? varsa bu belgeler nelerdir ?
kondanser kapasiteleri hangi sıcaklıklarda bu Kw tı veriyor ?
kondanser fan adet leri fan çapları ve fan markası nedir ?
soğutma sistemi emniyet parçalarından bahsetmemişsiniz ?
gaz cinsi ve miktarı nedir ?
su tesisatında bizim yapmamız gereken
(sirkülasyon pompası+pislik Tutucu+floww swich )hariç yapmamız gereken ilave tesisata bağlamamız gereken bir isteğiniz varmı

her iki kompresörler direk mi kalkacak ? yüksüz mü kalkacak
çalışma esnasında kapasite kontrol yapacak mı ? vs vs vs

sizin istediginiz dogrultuda hazırlandı
herhalde şhelantube plakalı o büyüklükte zor
siz sogutma ile ilgili ayrıntı istiyorsunuz alarko ross detay veriyormu bir isteyin ana başlık altında yazdım bu yazdıklarım bile fazla
iş cittiyete bindikten sonra ayrıntıya gireriz
yada şatname hazır var ise onu iletin ordan çalışalım işiniz garanti olur
anladıgım kadarıyla sogutmada daha dogrusu kapasitif hesaplarda biraz zayıfsınız
bu yazdıklarımı sıfır derece su olarak algılamışınız
yanlış anlamışınız sıfır veya +2 evaporasyonda sistem çalışır 7 derece su sıcaklıgı alırsınız delta te den dolayı
biz biraz saglamcıyız güç seçerken kompresörün maksimum güçteki kapasitesine bakarız onun için şaşırmışınız +20 derece evaporasyonda bile sistem çalışır hata vermez bu gibi ayrıntılardan dolayı seçiliyoruz . bizim düşüncemiz YA KİMSENİN YAPAMADIGINI YAP YADA YAPILANLARIN EN İYİSİNİ YAP
ce tse hizmet yeri yeterlilik bütün sertifikalarımız var

1-500 tl verdiğinde olmayan tasarımda olan cihaz için CE yi alırsın
2-TSE hizmet yeterlilik dediğin takım taklavat imalat veya servis araçları ile ilgilidir üretiğiniz cihazların kalitesi performansı vs ile alakası yoktur
3-Carrier-rhoss-york-McQuay vs ithal cihazlar ve firma ismi yazmak istemiyorum yerli OEM üreticilerin tamamının web siteleri ve kataloğlarında istemişseniz teklif olarak orada da hangi şartlarda:
ne elektrik tüketir
ne soğutma yapar
netür özelliklere sahiptir satandart olan özellikler opsiyonel olan özellikler yazar
tabi OEM statüsünde olan üreticilerde yazar olmayanlarda yazmaz
120Kw cihaza 60Hp semi hermetik kompresör ile 300 kw kapasiteli kondanser koyuyorsun
2 adet 100 hp vidalı üstelik bitzer kompresörden 460 Kw alıyorsun bu nasıl iş ustam
bunun karşılığınada 750 kw kondanser koyuyorsun kondanserin % 50 büyük
marmara iklim şartlarında çalışacak suudi arabistandan değil
neyse siz olamz ve yapılamayan işlerinize devam edin
konunun kimseye bilgi tecrübe vs açısından bir faydası olmayack gibi :)

1-500 tl verdiğinde olmayan tasarımda olan cihaz için CE yi alırsın
2-TSE hizmet yeterlilik dediğin takım taklavat imalat veya servis araçları ile ilgilidir üretiğiniz cihazların kalitesi performansı vs ile alakası yoktur
3-Carrier-rhoss-york-McQuay vs ithal cihazlar ve firma ismi yazmak istemiyorum yerli OEM üreticilerin tamamının web siteleri ve kataloğlarında istemişseniz teklif olarak orada da hangi şartlarda:
ne elektrik tüketir
ne soğutma yapar
netür özelliklere sahiptir satandart olan özellikler opsiyonel olan özellikler yazar
tabi OEM statüsünde olan üreticilerde yazar olmayanlarda yazmaz
120Kw cihaza 60Hp semi hermetik kompresör ile 300 kw kapasiteli kondanser koyuyorsun
2 adet 100 hp vidalı üstelik bitzer kompresörden 460 Kw alıyorsun bu nasıl iş ustam
bunun karşılığınada 750 kw kondanser koyuyorsun kondanserin % 50 büyük
marmara iklim şartlarında çalışacak suudi arabistandan değil
neyse siz olamz ve yapılamayan işlerinize devam edin
konunun kimseye bilgi tecrübe vs açısından bir faydası olmayack gibi :)

ÜSTAT YAV BİZ BİRAZ AKILSIZIZ FAZLA FAZLA SEÇİYORUZ İŞTE daha ne istiyorsunuz
ne güzel büyük büyük seçmişizömürlük cihaz siz fiyatı uygun bulduysanız resmiyete dökelim anlaşmayı yapalım gelin fabrikamıza kullanacagımız malzemelerin yazdıgım güçlerde oldugunu kanıtlayalım hepsi bilinen firmalar
hala yazdıgımızın arkasındayız
100 hp kompresörün katalogundan +2 evap +45 kondanzasyondaki degerine bakın valla biz bitser in yalançısıyız onlar katalogunda öyle diyor
karalamanın veya işi yokuşa sürmenin bir anlamı yok
biz bu şekilde çalışıyoruz bunlar anlamıyor diye düşünebilirsiniz
baştan beri yazdıgım gibi biz biraz ayrıyız

sizin firmadaki göreviniz konumuz nedir ?
mesleğiniz ile ilgili eğitimim bekraundunuz nedir ?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri