Kapı Zil-Diyafon Enerji

serkan0544

Üye
Bir tane devre var. Buna 9-12 V arası enerji vermem gerekiyor.Kumel zil diyafon var kapıda.Bundan enerji alıyım diye açtım.Fazla bilgim yok zil tesisatıyla.Bazı M-O-F-Z-L-L vs. harfler vardı.Rastgele hepsini ölçüm fakat 2V gösteriyor.Butonun oraya giden kabloyu ölçtüğümde 8V var fakat zile bastığımda 0V düşüyor.Elektrikçiye sorduğumda 12V vardır dedi.Bana yardımcı olurmusunuz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ne yapmak istiyorsun zil sistemimi döşeyecen anlayamadım ne yapmak istediğini yazarsan

Şifreli kapı kilidi devresi var.9-12V'la çalışıyor.Bunun enerjini zilden almak istiyorum.

zil tesisatından enerji alamazsınız çünkü zil tesisatında faz butonlara girilir.butona basıldığında faz zile ulaşır.nötr ise direk zile bağlıdır.yani eğer zilden enerji alırsanız bağladığınız cihaz sadece zil öterken yani butona basıldığında çalışır.

zil tesisatından enerji alamazsınız çünkü zil tesisatında faz butonlara girilir.butona basıldığında faz zile ulaşır.nötr ise direk zile bağlıdır.yani eğer zilden enerji alırsanız bağladığınız cihaz sadece zil öterken yani butona basıldığında çalışır.

Aslında senin dediğin gibi olması lazım Fakat bizim zildeki butonlara direk 8v geliyor.Butona bastığımda enerji kesiliyor.

bence en yakın yere 12 v trafo koyun ac bulmak kolaydır.... tertemiz yapın....

Galiba elektrikçi değilsin en iyisi bir elektrikçi çağır yapsın . Takacağın cihazı sen bozabilirsin.

Yeni bir 12 voltluk trafo almalısın veya ana panodan zil motorun 12 volt çıkışından alabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri