Kapı ve pencerelere, manyetik kontak mı infrared bariyer mi daha güvenli

manyetik kontak mı, infrared bariyermi

• manyetik kontak

Oy: 4 21.1%
  • infrared bariyer

Oy: 15 78.9%

• Kullanılan toplam oy
    19

duvar

Üye
hangisi saglıklı çalışır güvenlilik açısından:confused:

kullandıgınız ürün varmı

infrared daha güvenli cama müdahele edilmeden alarm ma girer hasar az olur

manyetik kontaklar cam kırıldıgın da degil kanat açıldıgında alarm verir

ışın bariyerli daha güvenli ama ev,villa tarzı yerlerde kablolu olduklarından dolayı pek fazla tercih edilmiyorlar.

Sn Duvar.
konuyu biraz geç açmışsın geçen hafta müze projelendirme işimiz vardı. güvenlik için manyetik kontaktan başka altarnatif düşünüyordum.

müzeler için 2,5 cm aralıklı bariyerler yerli üretiliyor

infarared işın bariyerleri 45cm 56 cm 76 cm 96 cm 116 cm 136 cm 156 cm 176 cm 196 cm 216 cm 236 cm boylarında veya özel boylarda yapıldıgından camın 20cm de bir her bölümünü korudugundan,hırsızın müdahale anında haberimiz olur ,camlar açık olsa bile sistem kurulalilir,
GÜVENLİGİN AMACIDA SİZ EVDE YOKKEN EVİ KORUMASI DEGİL SİZ EVDE İKEN SİZİ KORUMASIDIR.HIRSIZ EVE GİRMEDEN ÖNLEM ALMAKTIR

infrared daha güvenli ancak manyetik kontağında ondan kalır yeri yok bence. siz hiç camdan giren hırsız gördünüzmü ben görmedim. hırsız pencereyi veya kapıyı açmak için camı kırar yada keser. Tecrübelerinizi yazarsanız beni de bilgilendirirsiniz.

Bana göre en iyisi 3. alternatif hem manyetik kontak hemde cam titreşim modülü , doğru yerleştirildiğinde sadece cama müdahale olduğunda sert bir darbe olduğunda örneğin devreye girer ve zaten manyetikte işini yaptığında sorun ortadan kalkar, ben ışın bariyerini boşluk olan yerlerde kullanırım ....
Ancak eğer kapı açılmadan veya cama yaklaşınca alarm devreye girsin isteniyorsa ışın bariyeri gibi çok daha farklı sitemler kullanılabilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri