kapı Otomatiği ve Alarmdan Kontrol

bay_bars

Üye
Merhaba Üstadlar;

Şöyle bir sorunum var eve montaj ettiğim alarm sisteminin PGM çıkışı ile bina kapı otomatiğini kontrol etmek istiyorum. ama PGM çıkış verirken 12v gönderiyor bunun yanında daire içindeki kapı otomatiği butonunda zaaten 12v var. e tabi her iki uçta enerji olunca röle kafayı sıyırıyor. benin bir şekilde istediğim zaman PGM i tetikleyip kapı otomatiğine 12 v göndermem gerekiyor nasil bir yol önerirsiniz.

Alarm sistemi vionty VAP-404 2 ad PGM var ve manyetik kapı otomatiği için gönderebileceği enerji süresi ayarları var. yani otomatiği 2 sn enerji gönder diyebiliyoruz.

Binada 20 Daire var ve herkeste nolmal olarak bir kapı açma butonuda var.

haliyle bütün uçlarda enerji de var.

biraz karışık gelsede. bnu konularda profesyonel yada mantığını bileniniz vardır diye düşünüyorum.

şimdiden teşekkürler.

12 volt senın çıkışa veya kapi otomatığını seçerek bırını kullan araya optocuplor ılave AC voltajsa en guzelı triyak DC voltajsa wattlı transistor mesela 2n3055 ucuz malzeme afedersın eşşek gıbı transistor ne yuklersen goturmem demez

Merhaba Üstadlar;

Şöyle bir sorunum var eve montaj ettiğim alarm sisteminin PGM çıkışı ile bina kapı otomatiğini kontrol etmek istiyorum. ama PGM çıkış verirken 12v gönderiyor bunun yanında daire içindeki kapı otomatiği butonunda zaaten 12v var. e tabi her iki uçta enerji olunca röle kafayı sıyırıyor. benin bir şekilde istediğim zaman PGM i tetikleyip kapı otomatiğine 12 v göndermem gerekiyor nasil bir yol önerirsiniz.

Alarm sistemi vionty VAP-404 2 ad PGM var ve manyetik kapı otomatiği için gönderebileceği enerji süresi ayarları var. yani otomatiği 2 sn enerji gönder diyebiliyoruz.

Binada 20 Daire var ve herkeste nolmal olarak bir kapı açma butonuda var.

haliyle bütün uçlarda enerji de var.

biraz karışık gelsede. bnu konularda profesyonel yada mantığını bileniniz vardır diye düşünüyorum.

şimdiden teşekkürler.

pgm den çıkan ucunuz zaten röle sürebilir. alarmdan iki uç taşıyın kapıya kadar biri pgm diğeride alarmın - ucu. rölenin kontaklarınada kapı otomatını bağlayın

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri