Kapı otomatiği sorusu...?

elek

Profesyonel Üye
Bazı kapılarda görüyorum, kapı otomatiklerinin üzerinde açma butonu var.
Bu buton mekanik olarak mı açma yapıyor yoksa elektrik devresini kapatan
bir buton mu?(mas-mekanik için soruyorum)
cevaplar için sağolun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Syn elek kapı otomatiklerinin eskı modellerınde zaten boyle bır sıstem yoktu ama yenı sıstemlerde yanı kapı arkasından gerdırme yapmayan kapı otomatıklerınde mekanık olarak acmak ıcın kullanılan butonlar vardır.elektrık devresı ıle baglantılı degıldır.

Syn elek kapı otomatiklerinin eskı modellerınde zaten boyle bır sıstem yoktu ama yenı sıstemlerde yanı kapı arkasından gerdırme yapmayan kapı otomatıklerınde mekanık olarak acmak ıcın kullanılan butonlar vardır.elektrık devresı ıle baglantılı degıldır.

gerdirme yapan bazı yeni modellerdede var.

İçerisinde bir adet sabit bobin bir adet hareketli bobin var.Butona basarsanız sabit bobin enerjilenip,oluşturduğu manyetik alanla diğer bobini harekete geçiriyor.Hareketli bobin üzerinde de kapı dili var.

İçerisinde bir adet sabit bobin bir adet hareketli bobin var.Butona basarsanız sabit bobin enerjilenip,oluşturduğu manyetik alanla diğer bobini harekete geçiriyor.Hareketli bobin üzerinde de kapı dili var.
Ustam bende de öyle bi sorun var.. Trafodan 24 volt geliyo fakat kilidin girişinde 20 volt görüyorum, bobinler enerjilenip çekme yapıyolar fakat dil çekilmiyo; bu kapıdaki anahtara bastığımda da açılmıyo, sizce sorun ne olabilir. Bana mekaniksel gibi geldi ama sizlerinde fikrini almak isterim. Teşekkürler..

Belirttiğin voltaj dc ise (paralel) kond (100mF ve üzstü) ile takviye yap.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri