Kapı otomatı sorunu

Kainat

Üye
İyi günler,
Eski tip, zincirli kapı otomatı var apartmanda:Apartmana gençler taşındı, kapıyı insan dışı hareketlerle,çok hızlı bir şekilde açıyorlar ileri hızlı ittiriyorlar tahminim, kapı hızlı kapanıyordu, nedense bizim aileden birisi gelip gittiği zaman o şekilde hızlı kapanmıyor. 2. katta ve apartman kapısına yakın olduğum için, sesten anlayabiliyorum neyse şimdi bazen kapı otomatı dili kendine çekiyor kapanma esnasında ve kapı kapanmıyor.Bunun bir ayarı vardı içinden birşeyler yapılıyordu galiba nasıldı acaba? Teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
zincir boyundan ayar yapın kapı çek takın kapı kendi kapansın olmadı gençlere temiz bir sopa atıp kapı kapatma eğitimi verin :D

zincir boyundan ayar yapın kapı çek takın kapı kendi kapansın olmadı gençlere temiz bir sopa atıp kapı kapatma eğitimi verin :D

Teşekkür ederim alakanıza.
Kapı çek var, kapı çek kapıyı kapatıyor tam kapanacakken kapı otomatı kapıyı açıyor ve kapı kapanmıyor,açık bir şekilde duruyor.Kapı kapatma değilde kapı açma eğitimi vermek gerek :) hızlı açıyorlar kapı çekin ayarını kaçırıyorlar yada bir yerlerde bir sorun var...

arkadaşım imkanın varsa zincirsiz otomat tak sorun yaşamassın zincirli otomat bozuldumu birdaha zor dikiş tutar yaparsın belli bir zaman sonra yine bozulur zincirden tutup açıyorlar ayarı bozuluyor durmadan kolay gelsin.

zinciri ziftle bak bakalım bir daha elleyen kurcalayan oluyormu??????

kapı otomatıgı ıncındekı bobının cekmıs oldugu dilde aşınma var ise dediğiniz sorunu yaşayabilirsiniz

arkadaşım imkanın varsa zincirsiz otomat tak sorun yaşamassın zincirli otomat bozuldumu birdaha zor dikiş tutar yaparsın belli bir zaman sonra yine bozulur zincirden tutup açıyorlar ayarı bozuluyor durmadan kolay gelsin.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

zinciri ziftle bak bakalım bir daha elleyen kurcalayan oluyormu??????
Teşekkür ederim. İyi fikir aslında apartmanı, oturmasını bilmeyenler basmış zaten;Kiracılar var kendi kapıları değil ya, dün bir çarptı kapıyı apartman inledi,öküz yapmaz bunları merdivenler, 5 yaşındaki çocuklar gibi rap rup inip çıkıyorlar, nerden gelmişler anlamadım gitti; yüzlerine baksanız insana benziyorlar ama,neyse daha fazla baş ağrıtmayım...

kapı otomatıgı ıncındekı bobının cekmıs oldugu dilde aşınma var ise dediğiniz sorunu yaşayabilirsiniz
Teşekkür ederim...Aşınma varsa tamir edilebilir mi? Sanırım arkadaşların tavsiyesi daha iyi, zincirsiz model alıp arkaya bakmamak en iyisi...

İyi günler,
Eski tip, zincirli kapı otomatı var apartmanda:Apartmana gençler taşındı, kapıyı insan dışı hareketlerle,çok hızlı bir şekilde açıyorlar ileri hızlı ittiriyorlar tahminim, kapı hızlı kapanıyordu, nedense bizim aileden birisi gelip gittiği zaman o şekilde hızlı kapanmıyor. 2. katta ve apartman kapısına yakın olduğum için, sesten anlayabiliyorum neyse şimdi bazen kapı otomatı dili kendine çekiyor kapanma esnasında ve kapı kapanmıyor.Bunun bir ayarı vardı içinden birşeyler yapılıyordu galiba nasıldı acaba? Teşekkürler...
en iyisi zincirsiz olanıdır. zincirliler pek düzen tutmuyor. ben kendi evime taktım iyi çalışıyor. sizede tavsiye ederim. zincirlede o gençleri bağlarsınız.

en iyisi zincirsiz olanıdır. zincirliler pek düzen tutmuyor. ben kendi evime taktım iyi çalışıyor. sizede tavsiye ederim. zincirlede o gençleri bağlarsınız.

Teşekkür ederim.Müstakil evin gözünü seveyim, en güzeli müstakil ev.Zincirle bağlama fikri fena değilmiş.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri