Kapı açık kaldı uyarısı devresi

zaz

Üye
Merhaba,

Çok basit bir devreye ihtiyacım var. Hazır bir ürün aradım bulamadım fakat buarda bunu yapabilecek birilerinin olduğuna inanıyorum.

İstediğim şey şu;

Pille çalışabilecek, evin kapısı açık kaldığında, 5-10 sn sonra dııt dııt şeklinde sesle kapının açık kaldığını uyaracak bir devre.

Bu devreden 10 tane lazım (10 kapı için). Yapabilecek arkadaşların acilen mesajlarını bekliyorum.

Sevgiler.

evet ben de bi bunu buldum, tam olarak bu ama 1 aydan önce gelmiyor. bana bu hafta lazım :(

hızlı posta seçenekleri olması lazım. fakat pahalı.

Herhangi bir mikroişlemciye program yazarak bence deneyebilirsin yani mesela kapı anahtar görevi yapacak picin bacağına kapı açılınca 1 veya 0 sinyali gidişine göre başka bacağa bağlı olan buzzerı çalıştıracak.

kapının kapanma noktasına sınır anahtarı koyup anahtarın çıkışını pic mikrodenetleyicinin giriş olarak tanımlanmış bacağına girip gerekli programları yazarak yapılabilir. Anahtar lojik 1 olduğu sürece 100 ms beklesin mesela. Anahtar lojik 0 olduğu andan itibaren tekrar 1 olana kadar 10 saniye gecikmeyle bir buzzer öttürülebilir. Hatta arduino ve gsm modül ile telefonunuza sms bile yazdırabilirsiniz. ''Kapı açık kaldı adaş'' diye :D

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri