Kapı otomatiği açma sorunu

Sn.ftyasar,15V AC çıkışına köprü diyot bağlayıp şifre panelini bu şekilde besleyin.
Merhaba yeni nesiller içinde doğrutucu devre var ac akımdan DC ye apartmandaki kapı trafosunu güçlendirin sorununuz çözülür bir çok yerde aynı sorun oluyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar konu başlığıya aynı sorunu yaşıyorum. bu konuda tecrübesi olan ustalardan yardım istiyorum.
Kapı kiliti Kale marka ve 15V AC ile çalışıyor. Dairelerden basıldığında kilit çalışıyor.
Şimdi bu kilide 12V DC ile çalışan bir şifreli taktım. Şifreliyi kapı kilidinin tarafosundan çalışturmayı denedim çalışmadı. Bu defa 12V DC bir adaptör bağlayınca bu defa da kapı kilidi çalışmıyor.

Kapı kilidinin içini açtım, röle gibi bir devre kartı var. Bu kartı devre dışı bırakıp doğrudan 12V DC bağlayınca çalışıyor. Ama bu defa da dairelerden basıldığında kilit açılmıyor. Zayıf bir cızırtı çıkarıyor ama güç yetmiyor.

Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?
aynı sorundan muzdaribim . dairelerden basınca açılan bir sistem var. elektrikci gecenlerde 15v15w lık bir zil transformatörü bağladı . su anda kapılar aciliyor dairelerden tusa basarak. bu sisteme 12 voltla beslenen rfid sifreli gecis sistemini nasil entegre edebiliriz? ayrica bir 12 v trafi gerekli mi ? eger baglanti yapilacaksa nasil yapilacak?

Bizim apartmanda audio görüntülü sistem kullanılıyor. Söylediğiniz problemi bizde yaşadık. Çözüm: problem bobinden kaynaklı. Eskiden 3 saniye boyunca kesik kesik seri bir şekilde tetikleme yaparak açıyordu. Bobin değiştikten sonra problem çözüldü fakat tetikleme 3 saniye boyunca sürekli hale geldi . Kesik kesik değil. Sizin probleminiz ise kilit ve dil kutusu açılmadan net birsey söylemek pek doğru olmaz. Mekanik olabilir . Eksik besleme olabilir kart komut problemi olabilir.

aynı sorundan muzdaribim . dairelerden basınca açılan bir sistem var. elektrikci gecenlerde 15v15w lık bir zil transformatörü bağladı . su anda kapılar aciliyor dairelerden tusa basarak. bu sisteme 12 voltla beslenen rfid sifreli gecis sistemini nasil entegre edebiliriz? ayrica bir 12 v trafi gerekli mi ? eger baglanti yapilacaksa nasil yapilacak?
RFID modülün çektiği akıma göre lm7812 voltaj regülatör entegresi ile 15 volt'tan 12 volt sağlayabilirsiniz. Düzgün bir gerilim için bir kaç kondansatör ilave edilmesi iyi olur

Merhaba kapı otomatiniz ne marka?yeni nesiller DC akımda calisiyor eski nesiller AC akımla çalışıyor kapı otomatini actinizda fotoğraf atarsınız daha iyidir yardımcı oluruz rfid besleyen adaptör var zaten 12 volt
IMG_20210423_204619.jpg

Son düzenleme:
Merhaba kapı otomatiniz ne marka?yeni nesiller DC akımda calisiyor eski nesiller AC akımla çalışıyor kapı otomatini actinizda fotoğraf atarsınız daha iyidir yardımcı oluruz rfid besleyen adaptör var zaten 12 voltEkli dosyayı görüntüle 73733
kapı otomatiği bu sekilde , arkadaşın dediği gibi voltaj düşürücü temin edip deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• 775E5CFC-BBAB-48D0-A5A5-13935F34CB5B.jpeg
    775E5CFC-BBAB-48D0-A5A5-13935F34CB5B.jpeg
    304.1 KB · Görüntüleme: 37
  • 04EC0A70-4A70-4DE8-AB2B-1AAB1B36D819.jpeg
    04EC0A70-4A70-4DE8-AB2B-1AAB1B36D819.jpeg
    167.9 KB · Görüntüleme: 34
kapı otomatiği bu sekilde , arkadaşın dediği gibi voltaj düşürücü temin edip deneyeceğim.
Kapı otomatiniz eski tip ac voltaj ile çalışıyor rfid okuyucu ile kullanmaz isterseniz rfid okuyucu kart baglantisinda kartın röle com ucuna dairelerden gelen trafo ucunu girekeceksiniz.no uçtan da kapı otomatina bagliyacaksiniz.Kapi otomatina gelen bir kablo trafodan direk gelir diğeri daireden gelir onu tespit etmeniz gerekir.No NC kontak jumper moda göre değişir bilginiz olsun
images (1).jpeg

bobinde arıza olabilir gerekli kontak değişimi yapamayabiliyor.

Kapı otomatiniz eski tip ac voltaj ile çalışıyor rfid okuyucu ile kullanmaz isterseniz rfid okuyucu kart baglantisinda kartın röle com ucuna dairelerden gelen trafo ucunu girekeceksiniz.no uçtan da kapı otomatina bagliyacaksiniz.Kapi otomatina gelen bir kablo trafodan direk gelir diğeri daireden gelir onu tespit etmeniz gerekir.No NC kontak jumper moda göre değişir bilginiz olsunEkli dosyayı görüntüle 73810
Bir projem için rfid okuyucu arıyorum. elinde fazla olan yada satmak isteyen olursa mesaj yazabilir

Bahce kapisinda rfid takili. Evin icinde kapi otomatigini acan düğme var. 12volta bagli. Rfid de bu adaptöre bagli. Sorum su. Kapi otomatigine ve rfide ayni anda basılınca sorun olurmu

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri