Kanal tipi klima soğuk ve sıcak moda geçişleri nasıl oluyor.

ricin48

Üye
Merhabalar..

Mantarhane için kana tipi klima alıp kullanacağız fakat şöyle bir şey takıldı aklıma bir kaç klimacı ile konştuğumda bana farklı şeyler anlatanlar oldu.

Fakat ben şunu merak ediyorum.:

Kanal tipi klimayı ben 2 giriş ile soğuk ve sıcak diye kontrol etme şansım varmı ? yani üzerindek termostat iptal olacak benim ölçtüğüm değerlere göre yine benim set ettiğim değerlere göre benim kontrol ünitem karar verecek...Kanal tipi klimalarda buna imkan tanıyan bir giriş vs. varmı yoksa nasıldır yada yapılabilir mi ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Set sicakligi ayarlanan degere gore termostat otomatik calisir. Heat pump kanali klimalarda yilin bazi aylarinda isitma yaparak set sicakligina gelir ama cogunlugu hep sogutmadir
SİZİN DEDİĞİNİZ SİSTEM DAHA ÇOK WRF SİSTEMLERİNDE MÜMKÜN.

Bir klimada isitma ve sogutmayi nasil değiştiriyoruz? Emis ve basma hattında bununan 4 yollu vana ile. Bu vana uzerindeki bir adet bobinin enerjilenmesi ile mod degistirir.

Siz bu bobinin durumunu kontrol ederseniz cihazin isitma yada sogutmada calismasinida kontrol etmis olursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri