Kanal tipi fana hız kontrol kutusu nasıl bağlanır [ Yardım ]

Y.YİGİT

Üye
Herkese merhaba.
Forum'da aradım taradım, hiç bir şey bulamadım sorunumla alakalı. Ve bir konu açıp buradaki işinin ehli kişilerden yardımcı olmalarını rica edeceğim.

Sorunum:
Blauberg Turbo-E 150 karışık akışlı kanal tipi fana fanexfan hız kontrol anahtarını nasıl bağlayabilirim ?

Blauberg Turbo-E 150 ve İÇ BAĞLANTI KISIMLARI VE BİLGİSİ
bbbb.jpg
7777.jpg

666.jpg
888.jpg

FANEXFAN AYARLI HIZ KONTROL KUTUSU ve İÇ BAĞLANTI KISMI
2w22.jpg
555.jpg

Elektronik kart fotosunda;
TP1 - TP3 ve TP2-TP4 siyah kabloları nereye bağlı? Aynı kartın arkasının fotosunu da buraya ekleyiniz.

Son düzenleme:
Bu bildiginiz dimmer.

Bu dimmere faz notr gireceksiniz.

Motora yuksek devir yazan uclara hız kontrol kutusundan M - M klemenslerinden baglayacaksiniz.

O kadar. Hizi bu kutu uzerindeki pottan kontrol edeceksiniz. Temel mantik bu.

Evet ama acemiyim sadece tornavida tutmasından anlarım. M M nin ne olduğundan anlamadım mesela normal ampul Dimmeri n l çıkışlı olanını bağladım ama bu 2 kademeli olduğu için verimsiz uğultu yaptı bizde fancılara söyleyince fanexfan verdi bağlantısını yapamıyorlarmış vs. Aldım geldim ben de yapamadım bu fandan iki hız ile nasıl bağlayabilirim resimdeki örnek gibi
50AD006D-445E-4658-B4AC-F66C412772FF.jpeg

L1 hız L2 hızı da birlikte nasıl bağlantı yapabilirim saygılar.

Bu dimmer sizin motorunuza devir ayarı yapmaz.
Evet ama acemiyim sadece tornavida tutmasından anlarım. M M nin ne olduğundan anlamadım mesela normal ampul Dimmeri n l çıkışlı olanını bağladım ama bu 2 kademeli olduğu için verimsiz uğultu yaptı bizde fancılara söyleyince fanexfan verdi bağlantısını yapamıyorlarmış vs. Aldım geldim ben de yapamadım bu fandan iki hız ile nasıl bağlayabilirim resimdeki örnek gibi
Ekli dosyayı görüntüle 68911
L1 hız L2 hızı da birlikte nasıl bağlantı yapabilirim saygılar.
Şöyle bir şalterle istediğinizi gerçekleştirmek mümkün olabilir.
1606322073583.png
ortak uca S yi, L1 e 1 ve L2 ye2 numara bağlanacak. Profesyonel bir yardım almalısınız, kolaylıklar..

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 68913ortak uca S yi, L1 e 1 ve L2 ye2 numara bağlanacak. Profesyonel bir yardım almalısınız, kolaylıklar..
1 - 2 diye giden kademe istemiyorum, 1'de çalışıyor zaten, daha düşük çalışması için dimmer satın aldım, normal 220 lamba dimmeri bile denedim ama yok :(

Bu (örnek) resimde ki bağlantıyı tam anlayamadım, halka içine aldığım çıkışın fişe takılacak kısmını. Bura da L1 L2 N çıkışı var ben köprüyü anlamadığım için şu an mavi N'ye takılı kahverengi'de L1'e takılı 1. ayarda çalışıyor zira (fanexfan) dimmerini henüz bağlamadım MM X vs. görünce internet'te yerli ve yabancı kaynaklardan araştırmama rağmen bir sonuç elde edemedim, bana daha düşük ayarda çalışması için dimmer lazım, Lambayı kontrol edebildiği gibi tepki vermeli fan'da. ( Önerilerinizi Bekliyorum )

50AD006D-445E-4658-B4AC-F66C412772FF.jpeg

Bu bildiginiz dimmer.

Bu dimmere faz notr gireceksiniz.

Motora yuksek devir yazan uclara hız kontrol kutusundan M - M klemenslerinden baglayacaksiniz.

O kadar. Hizi bu kutu uzerindeki pottan kontrol edeceksiniz. Temel mantik bu.
Anladım ama köprü bağlantısı var anladığım kadarıyla, motordan çıkan kabloları bağlayamadım o yüzden direk fişe bağladım sadece 1 kademe çalışıyor.
Arkadasimiz zaten yukarda resmine kadqr koymus. 012 pako salter almalisiniz. Bunun yaninda profesyonel bir yardimda almanizi oneririz.
Anladım orasını, ama ben 1-2 kademeli istemiyorum (Dimmer) hız kontrolü ile daha da düşük ayarda sessiz çalışmasını sağlamaya çalışıyorum, hem de daha az hava atsın istiyorum dışarıya.
Yardım çağırdım, elektrikçi geldi abi bu beni aşar patlar matlar dedi çıktı gitti:rolleyes:

Ekli dosyayı görüntüle 68913ortak uca S yi, L1 e 1 ve L2 ye2 numara bağlanacak. Profesyonel bir yardım almalısınız, kolaylıklar..

Buradaki S yi anlamadım bu kablo bağlantı şekli nasıl yapılıyor ?

Son düzenleme:
Güzel kardeşim ;
Dimmer her elemanı çalıştırmaz, örneğin bimde satılan led ampul, tasarruf ampulunu, senin fan motorunu çalıştırmaz.
Dimmer; eski akkor flamanlı ampül ( soba gibi ısı veren ) , elektrikli ısıtıcıların tamamını , eletrikli süpürgre, blendir,darbeli darbesiz 220V AC de çalışan matkap, hilti gibi cihazları ise ayarlanabilir halde çalıştırır.
Beklemekle sonuca ulaşamazsın, lütfen 6. mesajda eklediğim görüntüyü elektrikçiye götür 012 pako şalteri alıp motoruna bağlat.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri