Kamuda teknisyenlik ve mühendislik ile ilgili bilgiye ihtiyacım var

ali.clay

Üye
Merhabalar
Konyada Selçuk ünv. EEM de okuyorum 2. sınıfa geçtim. Şuan yoğun olarak kpss ye hazırlanıyorum ortaöğretimden gireceğim. Anadolu Teknik Lisesi Elektrik elektronik bölümü endüstriyel Bakım onarım dalından mezunum.
Bazı sorularım var.
-Nasip olursa 90+ puan alırsam Konya'da bir yere atanmak istiyorum aynı zamanda da mühendisliğe de devam etmek istiyorum. Hem teknisyen olup okumada sıkıntı çıkarmayacak hemde kurum içinde mühendisliğe yükselebileceğim kurumlar hangileridir? (okulu ikinci öğr. e çekebilirim)
-Mühendisler genelde kurumlarda ne iş yaparlar. Mühendis olduğum zaman büyük sorumluluklar anında yüklenir mi üzerime? Yoksa öğrenmem için süre verilir mi?
-Staj işlerinde nasıl bir yol izlemem gerekir kurumlar 2 aylık ücretsiz izin verirmi ?

Teşekkürler.

Kamuda işe girerseniz ilk 1 yıl sadece 10 gün mazeret izni hakkınız olur,
Okul kabul eder ise çalıştığınız yerde staj yapmış gibi gösterebilirsiniz,
Teknisyen olarak atanmanız, mühendis olarak atanmanızdan daha kolay olur, işe başladıktan sonra okulu bitirip özlük haklarınızı mevcut ünvanınıza yükseltebilirsiniz. Dilekçe ile ünvanınıza uygun bir kadroya atanmak isteyebilirsiniz.
Elbette mühendis olduktan sonra, mühendis kadrosunda çalışırken sorumluluk yüklenecek üzerinize, mühendis olup pense tornavida çalışan görmedim ben, aklı başında, işini iyi yapan birini sıkmaz ama bu sorumluluklar. Neticede teknisyenin de birçok sorumluluğu var.

Ben teknisyen olarak kamuda işe başlayıp, 2 yıllık teknikerlik bitirdim, tekniker özlük aklarını alıyorum.

Kamuda işe girerseniz ilk 1 yıl sadece 10 gün mazeret izni hakkınız olur,
Okul kabul eder ise çalıştığınız yerde staj yapmış gibi gösterebilirsiniz,
Teknisyen olarak atanmanız, mühendis olarak atanmanızdan daha kolay olur, işe başladıktan sonra okulu bitirip özlük haklarınızı mevcut ünvanınıza yükseltebilirsiniz. Dilekçe ile ünvanınıza uygun bir kadroya atanmak isteyebilirsiniz.
Elbette mühendis olduktan sonra, mühendis kadrosunda çalışırken sorumluluk yüklenecek üzerinize, mühendis olup pense tornavida çalışan görmedim ben, aklı başında, işini iyi yapan birini sıkmaz ama bu sorumluluklar. Neticede teknisyenin de birçok sorumluluğu var.

Ben teknisyen olarak kamuda işe başlayıp, 2 yıllık teknikerlik bitirdim, tekniker özlük aklarını alıyorum.
Kamuda mühendislik stajı kabul ediliyor mu?

Kanun olarak bilmiyorum, lakin teknik öğretmenliğin stajının kabul edildiğini gördüm. Okula yada bölüm sekreterliğine sormalısınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri