Kamera Sistemlerinde kablo karmaşası..

mstyalvac

Üye
Sevgili arkadaşlar;

28 Kameralı bir sistem düşünün PC'den kayıt yapılacak 2adet 16'lık dvr kart kullanılmış,dediğim gibi toplam 28 adet 2+1 kamera kablosu pc kasasının arkasında toplanmış duruyor,haliyle görüntü kirliliği ve kablo karmaşasına sebep oluyor,bu sorunu çözmek için ne öneriyorsunuz?

saygılarla..

Sevgili arkadaşlar;

28 Kameralı bir sistem düşünün PC'den kayıt yapılacak 2adet 16'lık dvr kart kullanılmış,dediğim gibi toplam 28 adet 2+1 kamera kablosu pc kasasının arkasında toplanmış duruyor,haliyle görüntü kirliliği ve kablo karmaşasına sebep oluyor,bu sorunu çözmek için ne öneriyorsunuz?

saygılarla..

Geniş bir kablo kanalının içerisine uygun bir şekilde toplayabilirsiniz tüm kabloları.

Geniş bir kablo kanalının içerisine uygun bir şekilde toplayabilirsiniz tüm kabloları.

Sabitlenmek istenirse?

yani bağlantı kablolarının ek yerlerini oluşturan bir yığın olduğundan sabitlenmeside gerekir,kablo kanalıda iyi bir fikir fakat tam çözüm sayılmaz,önerin için teşekkürler...

Sabitlenmek istenirse?

yani bağlantı kablolarının ek yerlerini oluşturan bir yığın olduğundan sabitlenmeside gerekir,kablo kanalıda iyi bir fikir fakat tam çözüm sayılmaz,önerin için teşekkürler...

Ek yerlerini de kanalın içerisine alabilirsiniz. Tabi ek yerini bnc lerden bayağı bir aşağıya almanız gerekir.

Sevgili arkadaşlar;

saygılarla..

Kabin içerisine alabilirsin ekler vs.de bu arada gizlenmiş olur. muhtemelen birazda uzun bırakılmıştır kablolar ne olur ne olmaz yeri deişebilir ileri geri veya sağa sola kaydırılabilir diye bu kablo yığıntısıda kabinin içerisinde gizlenmiş olur....

Mrb
ben güvenlik sistemleri ile uğrasıyorum gecen gunlerde 32 kamera sistemi yaptım aynı sızınkı gıbı bır problem olustu bende BNC kadar kısmını yaklasık 1.5mt uzunluğunda yaklasık 8-9 cm spiral boru ile kapatmaya çaliştım cokta ıyı oldu kablolar borunun ıcerısınden gecerek dırek karta gelıyor yanı bilgisayar arkasında hıc kablo gorunmuyor buda ıyı bır yondem onerırım...
kolay gelsın arkadasım tşkler

Mrb
ben güvenlik sistemleri ile uğrasıyorum gecen gunlerde 32 kamera sistemi yaptım aynı sızınkı gıbı bır problem olustu bende BNC kadar kısmını yaklasık 1.5mt uzunluğunda yaklasık 8-9 cm spiral boru ile kapatmaya çaliştım cokta ıyı oldu kablolar borunun ıcerısınden gecerek dırek karta gelıyor yanı bilgisayar arkasında hıc kablo gorunmuyor buda ıyı bır yondem onerırım...
kolay gelsın arkadasım tşkler

8-9 cm lik spiral boru kaçlık oluyor? çünkü spiral boru için 32 kamera kablosunu alabilecek kesitte varmıdır bilmiyorum,kullandığım en fazla 26 lık spiral boru var..

yaptığınız sistemi tekrar açıklarmısınız?

Kayıt cihazına yakın bir yerde neden ek yapılıyor?
Benim bildiğim kamera kablolarına ek yapmamak daha sağlıklı sonuçlar verir.
Ama madem ki ek yaptınız,o zaman kabloları kısaltın gitsin,uzaması gerekirse,zaten ek var,bnc ile ek yeri arası kabloları uzatırsınız,olur biter.
En temiz kablolamayı da kabin kullanarak sağlayabilirsiniz

ÇELİK TELLİ ŞEFFAF HORTUM Ø12 borudan 2 adet kullanımda problem ortadan kalkar ben olculerı yanlıs vermısım:) 2+1 cctv kabloda

Kayıt cihazına yakın bir yerde neden ek yapılıyor?
Benim bildiğim kamera kablolarına ek yapmamak daha sağlıklı sonuçlar verir.
Ama madem ki ek yaptınız,o zaman kabloları kısaltın gitsin,uzaması gerekirse,zaten ek var,bnc ile ek yeri arası kabloları uzatırsınız,olur biter.
En temiz kablolamayı da kabin kullanarak sağlayabilirsiniz

Kayıt cihazına yakın bir yerde ek yapılmıyor,BNC ile dvr karttan gelen uçlar birleştiriliyor.Kabin kullanarak kablolama nasıl yapılıyor? kabin olarak ne kullanılıyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri