Kamera sayısına göre güç kaynağı şeçimi

REİS-45

Üye
arkadaşlar 16 kamera bağlanacak olan bir tesiste kaç waat kaç amperlik kısadevre koruma regüleli güç kaynağı kullanmalıyım? teşekkürler

arkadaşlar 16 kamera bağlanacak olan bir tesiste kaç waat kaç amperlik kısadevre koruma regüleli güç kaynağı kullanmalıyım? teşekkürler

Merhaba ;

Benim tavsiyem 16 adet kamerayı tek bir adaptörden dğilde..iki ye bölüp 8+8 ayrı ayrı en az 10 amper lik 2 adet güç kaynağı kullanman...Bu sayıyı ne kadar çok bölersen sistem o kadar güvende olur..Bir adaptör kullanılan sistemlerde ,arıza durumlarında sistem off duruma geçer...bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim...

Tabi kullanılan sistemde IR kamera var ise adeti de önemli...normal bir ccd kamera 500 ma güç çeker....8 adet kamera için 4 Amper
yeterlidir ..Ancak sen yinede 1 amper olarak hesap yap...8 Kamera için 8 Amper kullan..Sıkıntı yaşama..Kablolama mesafesi de önemli olduğu için 1 Amper diye hesapladım...Kolay gelsin...Bu konuda değişik yorumlar da gelebilir..Saygılarımla.

Sn.REİS-45,bu konuda bende aynen alarmcisalim arkadaşımıza katılıyorum.

Merhaba ;

Benim tavsiyem 16 adet kamerayı tek bir adaptörden dğilde..iki ye bölüp 8+8 ayrı ayrı en az 10 amper lik 2 adet güç kaynağı kullanman...Bu sayıyı ne kadar çok bölersen sistem o kadar güvende olur..Bir adaptör kullanılan sistemlerde ,arıza durumlarında sistem off duruma geçer...bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim...

Tabi kullanılan sistemde IR kamera var ise adeti de önemli...normal bir ccd kamera 500 ma güç çeker....8 adet kamera için 4 Amper
yeterlidir ..Ancak sen yinede 1 amper olarak hesap yap...8 Kamera için 8 Amper kullan..Sıkıntı yaşama..Kablolama mesafesi de önemli olduğu için 1 Amper diye hesapladım...Kolay gelsin...Bu konuda değişik yorumlar da gelebilir..Saygılarımla.
ben çevre güvenlik sistemlerinde genelde kameraya kadar 220 v getirip kameranın dıbıne 1 amperlik adaptörler koyuyordum merkezde tek adaptör ıyı bir tercih olmuyor en ufak bır kısa devre anında ne kadar kamera varsa offff oluyor bunu önlemek ıcın mumkunse her kameraya tek adaptör koymak daha sağlıklı alarımcısalim abimize katılıyorum kolay gelsin

Tek noktadan adaptör kullanılan sistemlerde amperi yüsek seçmek herzaman için avantajlıdır ki bunun yanında önemli bir etken daha vardır. 12 v luk bir adaptör boştayken 13.7 - 13.8 gibi bir voltaj vermesi gerekmektedir. Yani kaliteli adaptörler seçiniz özellikle açık adaptörlerde. Boşta 12 - 12.3 v veren bir adaptör yüke bindiğinde ve buna kablonun mesefesiyle kalite(sizliği)'de eklenince sorunlar silsilesi yaşama ihtimaliniz yüksektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri