Kamera ekran görüntüsü hakkında...

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar...
Antalya da bir arkadaşa kamera sistemi kurmasını göstermiştim .O da işe başladı ,yapıyor ...neyse uzatmayayım...

Geçenlerde bir keşif için bir işyerine gidiyor... İlgili işyerindeki elemanlardan birisi

"iki karedeki veya dört karedeki görüntüyü ekranda hepsini tek karede birleştirmeyi yaparmısın" demiş...

O da "Zaten DVR kart ve yazılımlarda bu özellik var,örneğin 8 li bir kart taktığımız zaman ekran 8 e bölünür ve tüm görüntüler ekrana aktarılır" diyor...

Diğeri "Yok hayır ben öyle demedim,görüntüler resmen birleşmeli tek ekranda" demiş..bizim arkadaşın da kafası karışmış...
İşi verecek olan da bizim arkadaşın çuvalladığını düşünmüş olacak ki ,benim elemanın dediğini bir araştır demiş...

Siz ce eleman sallamış mı ? Ne demek istemiştir acaba ,anlamaya çalışıyorum... Ama direk muhatap ben olmadığım için tam da izah edemiyorum...
Selamlar...

Bu şekilde yapıldığını düşündüğümüzde, ortaya çıkacak görüntüden kim ne anlıyabilir ki...

Evet olsa bile nasıl bir görüntü olacağını kestirmek güç değil mi!

Bence burada iletişim problemi yaşanmış.
İstekde bulunan kişiye tam olarak ne demek istediğini sormak gerekir.

Sn.mesutelb,izahınız bana şu görüntüyü hatırlattı;internetten uzaktan izleme yapıldığında ,izleme programı markasına göre birçok değişik yerin DVR cihazından gelen görüntüyü aynı anda ekrana veriyor.Mesela dört ayrı yeri izliyoruz.Ekran dörde bölünmüş durumda,dört parçadan birisinde 16 kameralı bir yerin tamamı yani 1/4 ekran içinde1/16 ekran,diğer1/4 parçalarda da benzer görüntüler.Pek iyi anlatamadım.Ama birleştirmeden bahseden aklı evvel böyle bir görüntüyü görüp ukelalık yapıyor olabilir.

sn. tknsyn Evet muhtemelen... Durum izah olunamadı zaten..Teşekkürler...

böyle bir şey mümkün değil bence adam resman kafa bulmuş uzak izlemede 4 ayrı noktadaan gelen görüntüyü tek ekranda birleştirebilirsiniz ancak tek ekranda 8 görüntü sanki adam sallamış yada iletişim sorunu var bilinmez muhatap olunması gerekir kişiyle
saygılar

böyle bir şey mümkün değil bence adam resman kafa bulmuş uzak izlemede 4 ayrı noktadaan gelen görüntüyü tek ekranda birleştirebilirsiniz ancak tek ekranda 8 görüntü sanki adam sallamış yada iletişim sorunu var bilinmez muhatap olunması gerekir kişiyle
saygılar

Muhtemelen , teşekkürler...

ewet bencede saçmalamış o söyleyen kişi.Böyle bir şey olması imkansız

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri