Kalorifer peteğine fan takma

Tek başına “coil” in devrede kalmasıyla fanın durmasıyla ısı transferinin başarılı olabilmesi düşünülemez, iki parçanın uyumlu çalışmasıyla gereken ısı transferi bu şartlar altunda çok başarılı olabilir.
(Alıntı yapamadım galiba ama binbaşı beyden alıntıların)
Taibenna bey bunun neresi yanlış

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bence pencere ve kapı mermeri önüne sosis yastık yap daha iyi !!!

@arkaplan

Paylaşım için teşekkürler.

Tek başına “coil” in devrede kalmasıyla fanın durmasıyla ısı transferinin başarılı olabilmesi düşünülemez, iki parçanın uyumlu çalışmasıyla gereken ısı transferi bu şartlar altunda çok başarılı olabilir.
(Alıntı yapamadım galiba ama binbaşı beyden alıntıların)
Taibenna bey bunun neresi yanlış

Ben yanlış mı dedim?

Davranış ve hitap şeklinizden MIT mezunu olduğunuz ! anlaşılıyor.Sadık Kakaç ( Türkiyenin yüzakı.Benim, 44 yıl önceki Termodinamik hocamdır ) olsanız ne yazar .İrrite lafı sizin gbiler için kullanılıyor olmalı.

Dersin hocasını sevmiyorsunuz diye dersten istifade etmekten geri kalmayınız. Varsa bilim dışı sözüm, buyrun.

Son düzenleme:
"Sizin bu dediğiniz doğru olsaydı ve uygulanabilirliği çok doğru bulunsaydı ne olurdu, daha az dilimli radyatörlere fanları ekleyelim büyük ısı yükü isteyen odalar için petek çözümü kısa yoldan olsun ve bitsin bu iş" GÜNAYDIN! Kamuyu düşünüyorsan azcık dediklerimi araştır öyle yaz. Mümkünse termodinamik ve ısı transferi dersleri al, almışsan tekrar al.(Taibenna dan alıntı)

@arkaplan

Paylaşım için teşekkürler.

Ben yanlış mı dedim?

Dersin hocasını sevmiyorsunuz diye dersten istifade etmekten geri kalmayınız. Varsa bilim dışı sözüm, buyrun.

Dersin hocasını değil,yukardan bakan kendini çok beğenmiş tavrını.Bana göre,karakter,
bilgiden önce gelir.

Son düzenleme:
"Sizin bu dediğiniz doğru olsaydı ve uygulanabilirliği çok doğru bulunsaydı ne olurdu, daha az dilimli radyatörlere fanları ekleyelim büyük ısı yükü isteyen odalar için petek çözümü kısa yoldan olsun ve bitsin bu iş" GÜNAYDIN! Kamuyu düşünüyorsan azcık dediklerimi araştır öyle yaz. Mümkünse termodinamik ve ısı transferi dersleri al, almışsan tekrar al.(Taibenna dan alıntı)

Syn ALİMU orada tırnak içinde yazanlar o kişinin söylediklerinden alıntı. Konuyu ve söylenilenleri yeterince takip edememişsiniz. Alıntıyı tırnak içinde gösterdim, alıntılamak yerine. Sanırım sözlerin bana ait olduğunu düşündünüz konunun ortasından okuyarak.

Benim sözüm yukarıda mevcut; "Doğru bir laf söyleniyor fakat konu ile alakasız." Yani Kakaç a laf atmadım, yalanlamadım :) Öne sürülen doğru ile savunduğu şey arasında bağ yoktu. Manipülasyon yani.

Dersin hocasını değil,yukardan bakan kendi-
ni çok beğenmiş tavrını.Bana göre,insanca
davranış,bilgiden önce gelir.

Sizin tercihiniz, bir doğruyu öğretmek için ayrıca şekilden şekile giremem. Benim ilgim her zaman "nasıl faydalanırım?" tarzında olmuştur. Mizaca takılmam.

Bilim tartışacaksak buradayım, konu magazinse eyvallah görüşünüz için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pardon ben yanlış anlamışım. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri