Kalem Havya Hakkında Yardım.

tr__41

Üye
Selam K.kalemi ailesi ;
Genel olarak elektronik devre elemanları söküp lehimlemek için havya araştırıyorum nette birçok yazılar yazılmış kararsız kaldım.100tl ye kadar alabilirim.Ersa ve weller havyalara baktım ama yinede karar veremedim.Kaç wattlık işimi görür.Yardımcı olursanız sevinirim.

50-60w'lık ısı ayarlı (termostatlı) seramik rezistanslı bir havya almanı tavsiye ederim.

Markalı olup bide ısı ayarlı oldugunda fiyat biraz uçuk oluyor. 100 tlye kadar yazdıgın özelliklerde bulabilme imkanımız var mı?

Markalı olup bide ısı ayarlı oldugunda fiyat biraz uçuk oluyor. 100 tlye kadar yazdıgın özelliklerde bulabilme imkanımız var mı?
Haklısın ancak fonksiyon itibarıyla bir kere alınıp uzun süre hizmet etmesi beklenen cihazlardır. Kalite-ücret dengesi kaçınılmazdır.

Evet sizde haklısınız biraz daha ısı ayarlıları araştırıyım.Bakalım bulabilicezmi

Bu aleti biliyorum gayet güzel aslında ve mantıklı bir tercih havalı lehim yapma işinde de birebir tavsiye edilebilir bir araç.Ancak yanında fazladan uç da sipariş edebilirsin ki en mantıklısı bu olur sanıyorum ki.

Aynı zamanda Feray lehimdende vazgeçme ama Lehim kabiliyetin ne kadar tabi fikrim yok çok iyi değilde bu tarz bir aletlede çok güzel bir verim elde edemezsin. Yapan 2 TL lik havyadada inanılmaz işler yapıyor

Dedigin gibi horus yapan 2 tl liktede yapar ama ustayada işi aletleri yaptırır.ben devre elemanı sökmedede kullanıcagım bu tarz bakıyorum.yorumn için teşşkr.

220 V. 90 Watt Isı ayarlı havya seti.<br>
200 c - 450 C Derece arası Havya ısı ayarı. Statik deşarja karşı korumalı.<br>
Askeri standarlara uygundur. Isıtıcı seramik rezistans PTC kontrollü, <br>
Havya ucu ısısı % 3 Derece hata ile Dijital okumalı.<br>
Kalem havya Silikon yumuşak besleme kablolu, hafif ve ergonomik kullanışlı yapıdadır.<br>
Besleme hattı Şebekeden izole trafolu ve 32 Volt ile beslenmektedir.<br>
Plastik dış kabı Darbe ve ısıya dayanıklı plastikten üretilmiştir.<br>
Kalem havyası yuvasında tutulduğunda 20 dakika sonra ısısı otomatik 200 C ye iner, <br>
40 dakika kullanım dışı kaldığında sistem otomatik olarak kendisini kapatır ve soğur.</span></strong>

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri