Kalın tel lehimleme önerileri

yuktevzici

Üye
Arkadaşlar 4 mm (ana hatlar) ve 2,5 mm (bağlantı hatları) bakır kablo aldım. Hobi amaçlı yüksek gerilim direği projesi yapacaktım ancak bakır teller bir türlü lehim tutmuyor. Kafayı yiyecem lütfen yardım edin. Havyam 30 Watt, Lehim telim kaliteli ama yine olmuyor.
CDD1BDC0-E3EF-459E-A9D8-4C2BFDCB1A5F.jpeg

Arkadaşlar 4 mm (ana hatlar) ve 2,5 mm (bağlantı hatları) bakır kablo aldım. Hobi amaçlı yüksek gerilim direği projesi yapacaktım ancak bakır teller bir türlü lehim tutmuyor. Kafayı yiyecem lütfen yardım edin. Havyam 30 Watt, Lehim telim kaliteli ama yine olmuyor.Ekli dosyayı görüntüle 59830
Lehim pastasi sür.yine olmazsa biraz zimparala ve ya torpule sonra lehim pastasi sur

Daha da olmazsa çakmakla ısıt öyle dene

Sonuç olarak 100 Watt tabanca havya, 65/35 Lehim teli ve tuz ruhu ile deneyecem olursa emeği geçenlere dua ederim.Yorum yazan herkese çok teşekkürler

Arkadaşlar 4 mm (ana hatlar) ve 2,5 mm (bağlantı hatları) bakır kablo aldım. Hobi amaçlı yüksek gerilim direği projesi yapacaktım ancak bakır teller bir türlü lehim tutmuyor. Kafayı yiyecem lütfen yardım edin. Havyam 30 Watt, Lehim telim kaliteli ama yine olmuyor.Ekli dosyayı görüntüle 59830
Emaye kapli olanlardan degil mi ciplak bakir kablo
Emaye kapli olanlardan degil mi ciplak bakir kablo
Emaye kapliysa yak mutlaka yok ciplak bakirsa yazilanlari sirayla dene ama farkli metaller kaynatilacaksa mutlaka tavlanir yani isitilir ister yakarak isit ister yuksek vatt li havya kullan

Az önce fırının ocağında bakırı ısıttım ve 4 mm bakır tel Lehimi gayet iyi tuttu herkese teşekkürler 100 watt havya işimi görecek sanırım

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri