Kahramanmaraş depremi geçmiş olsun

Türkiye'de insan hayatının ucuzluğu.. Başka bir şey değil. Japonya 9 büyüklüğünde deprem oluyor, binalar sapasağlam duruyor bizim binalar rüzgar esse, yanından kamyon geçse sallanıyor. Gerçekten çok yazık. Oraları yapan müteahhit düşünmüyor mu, burayı alan insan bir ömür birikimi bu ev sağlam yapayım, çalmayım diyen yok mu? Nasıl bir vicdan bu. Gerçekten yatacak yerleri yok.

Türkiye'de insan hayatının ucuzluğu.. Başka bir şey değil. Japonya 9 büyüklüğünde deprem oluyor, binalar sapasağlam duruyor bizim binalar rüzgar esse, yanından kamyon geçse sallanıyor. Gerçekten çok yazık. Oraları yapan müteahhit düşünmüyor mu, burayı alan insan bir ömür birikimi bu ev sağlam yapayım, çalmayım diyen yok mu? Nasıl bir vicdan bu. Gerçekten yatacak yerleri yok.
Çok çok zor bir dönem. Acı olan ise beyinsizlerin bu depremi amerikan gemisine bağlaması. Cumhuriyetin en büyük sınavı eğitimsiz cahiller.

Çok çok zor bir dönem. Acı olan ise beyinsizlerin bu depremi amerikan gemisine bağlaması. Cumhuriyetin en büyük sınavı eğitimsiz cahiller.
doğanın gücünü, doğal afetleri kabul edemeyen, doğadan geldiğine inanmayanlar; önce Allah'ın işine karışılmaz der, sonra da düşman yaptı bilmem ne teknolojisi der, dıj güçler der, der oğlu der. ben de bir şeyler derim ama susmak en güzeli.

Maalesef ortada organizasyon yok. Deprem olalı kaç saat oldu hala binaların çoğuna hiç müdahale edilemedi. Umutlarımız tükendi:( Durum çok kötü.

1675801670668.png

ben yorum yapmayacağım.

Yıkılan evlerin %90 ı eski yapı. Yenilerin %90 ı sağlam. Eski olup müstakil olanların da büyük çoğunluğu sağlam. Maraş şehir merkezi yok olmuş.
ben kanundan bahsediyorum. o zaman da çalan çırpan varmış. adamın 4000 yıl kadar önce çıkardığı kanuna bakın.

yer bağcılar göztepe, bir site kentsel dönüşüme giriyor yandaş bir müteahite veriliyor, ( amacım siyaset değil ) henüz kaba iskeletteyken dolar uçuyor müteahit iflas gerekçesiyle elini çekiyor , ve toki devralıyor, toki müdendisi incelemerde bulunuyor, zemin etüdle proje uymuyor yani iki kat fazladan var 150 daire,
iskelet halindeki binaların kolonlarına güçlendirme yapıyor, 2 bina hariç diğerlerini 2 kat düşük yapıyor,
biz çizdiğim çizimdeki gibi arasına harç dolmamış demirler bu hale gelmiş kolon bile gördük, sıhhi tesisatçıların bazılarının kirişi kırması...!!

güngören textil merkezinde daireyi dükkana çevirirken camları gazetelerle kapatıp kirişleri kırıp tavanı düpdüz hale getirenmi dersin..!!
Ben olası istanbul depremini düşünemiyorum bile, ölen sayısını milyonlarla tartışırız gibi
Adsız.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri