Kafamda deli sorular

kafa1234

Üye
Herkese merhaba,2020 kpss çalışmak mantikli mi sizce giren milyonlarca kisi olacak. Piyasa da malum tecrübeli de olsan bile özel sektörde iş bulmak çok zor ya da düsük maaşa iş bulabiliyorsun.Bunları düşundükce işin içinden çıkılmiyor

Herkese merhaba,2020 kpss çalışmak mantikli mi sizce giren milyonlarca kisi olacak. Piyasa da malum tecrübeli de olsan bile özel sektörde iş bulmak çok zor ya da düsük maaşa iş bulabiliyorsun.Bunları düşundükce işin içinden çıkılmiyor
Hocam sen şansını bir dene ama şunu söylemek isterim on yılda beş sefer girdim hepsinde de geçer puanım var yüzlerce başvuru, bir o kadar tercih ücreti sınav ücreti, nerdemiyim aynı yerde dayın yoksa çokda umutlu olma derim dayı bul dayı..

arkadaşım bu eğitim sisteminde bu hükümet sisteminde devlet memuru olmak belki bir kurtuluş ama çözüm değil, kalifiye bir eleman olarak kendini yetiştirmeye çalış, zaman içinde hak ettiğin yere mutlaka gelirsin. Türkiye şartlarında uzunca bir sürec olacaktır. şansın varsa süre kısa olur ve emeğinin becerinin karşılığını en kısa alırsın. bunun yanında serbest piyasada yükselme şansın her zaman daha fazladır.

KPSS sınavı artık teorik olarak çok ama çok zor . Geçen seneki sınava bir yıl çalışıp ta girdim . Önceki sınavlara göre kıyasla sorular falan acayip kazık . 90 puanların altına biryerlere girmek zaten imkansız . Ayrıca artık eleman alımlarında sayı da çok düştü . Devletin yani o kapısı artık neredeyse kapandı kapanacak . Tabi açıktan alımlar konusunda ortalıkda gırla laf dönüyor . Ne kadarı gerçek ne kadarı üfürme bilemiyoruz malesef . Dayı mevzunu da bilemem ama 14 senelik devlet hayatı tecrübenle şunu söyleyebilirim . Kuvvetli bağlantıların ( siyasi vs ) yoksa mesleğinin feriştahı olsan hiçbir şekilde yükselme şansın yok .

Meslek ve bölüm nedir

Kpss için maddi durumun ve zamanın var ise kurs vs çalış gerçekten basarabilirim diyorsan asıl derslere inan karşılığını alırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri