kael varkombi 18 hakkında yardım

jek_murat

Üye
slm geçen gün bir fabrikaya varkombi 18-pc reaktif güç kontrol rolesi kurdum rolede hersey çok güzel calışıyor yanlız ben indüktif oranını 25 girdim kapasitif oranınıda 15 girdim bir hafta oldu çalışmaya başlıyalı sayaç indüktif %15 yazmış kapasitif %0 yazmış bu neden olabilir oranları yükseltsem çözülürmü? varkombi 18 oranları nasıl hesaplıyor yardım ederseniz sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
jek murat arkadaşım sitemizde kael elektroniğin temsilcisi Semih YALINKILIÇ ile, e-mail veya özelden mesaj gönderirsen çok hızlı cevap alırsın.

Sayın murat bey;
Rölenin ceza sınırlarını kısın, siz sınırları açmışsınız sınırları ne kadar açarsanız röle o kadar rahat ve yavaş çalışır,kısarsanız sınırlarıd röle daha hızlanır belirlediğiniz sınırlarda sistemi tutabilmek için.Sisteminizde sadece endüktif ilerlediğine göre sisteminiz dengeli , kondansatörünüz yetersiz olabilir.Röle sayaç değerleri normal ,elektrik sayacı endüktif yazıyorsa og den ölçüm alıyorsunuzdur sabir grubunuz yoktur yada yetersiz geliyordur.
Olayı ve olabilecekleri bu kadar dallandırmamak için ,bizleri pano başından aramak daha kolay ve hızlı bir çözüm sağlıyacaktır sizlere.

0532 673 72 05

Bir etken de şu olabilir: Bildiğim kadarıyla Kael varkombi 18-pc PF'ye göre (power factor) kompanzasyon yapıyor. Sayaç da cosfi'ye göre ölçüm yapıyor. Bu durumda bu değerler işletmede birbirine yakın değilse bu gibi olaylar çıkabilir.

ilgilendiğiniz için çok teşekür ederim arkadaşlar ben genelde entes rg3-12c beyin kullanıyordum bu işletmeye enerji analizörlü bir beyin kullanayım dedim aynı işletmeye iki adette rg3-12c li kompanzasyon yaptım çok güsel çalışıyor onun oranlarını nasıl hesapladığını biliyorum çünki ama varkombi 18 nasıl hesap yapıyor bilemiyorum iki oranın ortalamasını alıp indüktifi ona göremi ayarlamaya çalışıyor mesela 30 kw ın üzerinde yerler için %20 indüktif %15 kapasitif olmuş nasıl girersem roleye bu degerlerin ortasında degerlerle yazar sayac

ilgilendiğiniz için çok teşekür ederim arkadaşlar ben genelde entes rg3-12c beyin kullanıyordum bu işletmeye enerji analizörlü bir beyin kullanayım dedim aynı işletmeye iki adette rg3-12c li kompanzasyon yaptım çok güsel çalışıyor onun oranlarını nasıl hesapladığını biliyorum çünki ama varkombi 18 nasıl hesap yapıyor bilemiyorum iki oranın ortalamasını alıp indüktifi ona göremi ayarlamaya çalışıyor mesela 30 kw ın üzerinde yerler için %20 indüktif %15 kapasitif olmuş nasıl girersem roleye bu degerlerin ortasında degerlerle yazar sayac
jek murat arkadaşım,semih arkadaşımız çok güzel izah etmiş ben yinede aşağıya alıntılıyorum.

Sayın murat bey;
Rölenin ceza sınırlarını kısın, siz sınırları açmışsınız sınırları ne kadar açarsanız röle o kadar rahat ve yavaş çalışır,kısarsanız sınırlarıd röle daha hızlanır belirlediğiniz sınırlarda sistemi tutabilmek için.Sisteminizde sadece endüktif ilerlediğine göre sisteminiz dengeli , kondansatörünüz yetersiz olabilir.Röle sayaç değerleri normal ,elektrik sayacı endüktif yazıyorsa og den ölçüm alıyorsunuzdur sabir grubunuz yoktur yada yetersiz geliyordur.
Olayı ve olabilecekleri bu kadar dallandırmamak için ,bizleri pano başından aramak daha kolay ve hızlı bir çözüm sağlıyacaktır sizlere.

Sayın murat bey ceza yüzdelerinden çok kademeler bölümü üstünde durun,bu bölümde röle size faz başı anlık olarak kaç kilovar kondansatör ihtiyacı olduğunu söyler.Bu menüden yararlanarak kondansatör dizliminizi gözden geçirin.Bence tek probleminiz kondansatör seçimi.
Yok ben daha dar bir aralıkta çalıştırmak istiyorum röleyi diyorsanız ceza sınırlarını kısın.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri