kader varmıdır???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hanibal

Üye

insan kendi kaderini kendi yaratır

Kader Yoktur Abicim hep kötü olaylara kader derler

bencede kader yoktur. kader bir pollyanacılıktır. insan birşeyi elde edemedimi kaderimiz buymuş deyip kendini teselli eder sadece... Serkan arkadaşımıza katılıyorum...

Allahü teâlâ, “bana iman edip de kadere, hayır ve şerrin benim takdirimle olduğuna iman etmeyen, benden başka Rab arasın” buyurdu.) [Şirazi]
arkadaşlar hadisi şerif

Kadere Teslimiyetin Önemi

Geçmiş ve geleceğin gerçekte Allah katında yaratılmış ve yaşanmış olarak saklı ve hazır olaylar olmaları bize çok önemli bir gerçeği gösterir: Her insan kayıtsız ve şartsız kaderine teslim olmuştur. İnsan nasıl geçmişini değiştiremezse, geleceğini de değiştiremez. Çünkü geçmişi gibi geleceği de yaşanmıştır; geleceğindeki tüm olaylar, ne zaman, nerede, ne yemek yiyeceği, kiminle ne konuşacağı, ne kadar para kazanacağı, hangi hastalıklara yakalanacağı, nihayetinde ne zaman, nasıl, nerede öleceği hepsi bellidir ve bunları değiştiremez. Çünkü bunlar zaten Allah katında, Allah'ın hafızasında yaşanmış olarak bulunmaktadır. Sadece bunların bilgisi henüz kendi hafızasında değildir.

Dolayısıyla başlarına gelen olaylara üzülen, sinirlenen, bağırıp çağıranlar, geleceği için kaygılananlar, hırslananlar aslında kendilerini boş yere üzmektedirler. Çünkü, nasıl olacağından kaygı ve korku duydukları gelecekleri, zaten yaşanmıştır. Ve ne yaparlarsa yapsınlar bunları değiştirme imkanları bulunmamaktadır.

ARKADAŞLAR AYRINTILI BİLGİ;

http://www.harunyahya.org/bilim/Zamansizlik/kader3.html

Kadere inanmayan arkadaşlar... Yarın ve öbürgün ve daha öbürgün Vücudunuzun herhengi bir yerinde en ufak bir ağrı olmamasını sağlayınız ve garantileyiniz... Veya günde kaç kere nefes alıp vereceğinizi ve nefeslerinizin sonuncusunun ne zaman olacağını tayin edin... Edebilirseniz bende İnanmayacağım.. Yok edemem derseniz... O zaman tekrar düşünün..
Düşünelim Nereden geldik? Neden buradayız ve Nereye Gidiyoruz? Bu üç sorunun cevabını doğru ve mantıklı ve garantili şekilde verenin peşindeyim... Vesselam...

kader elbette var..

Dünyada yada ahirette anlıyacaksınız ki.. Kader vardır... Dünyada anlamanız dileğiyle...

semih_turna ' Alıntı:
Allahü teâlâ, “bana iman edip de kadere, hayır ve şerrin benim takdirimle olduğuna iman etmeyen, benden başka Rab arasın” buyurdu.) [Şirazi]
arkadaşlar hadisi şerif

bende kadere inanıyorum. fakat herseyide kadere baglamak sacmalık olur..
mesela adam gidip hırsızlık yapacak ondan sonra yakalanıp hapse girecek ondan sonra diyecek ki kaderimde varmıs hapse dusmek :) :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri