Kademe devredeyken export aktif güç

İyi günler. Röle kademelerden birini devreye soktuğunda ortanca fazda 140 watt civarında export güç oluşuyor. İlk 12 kademe trifaze kondansatör, son üç kademe reaktör. Röle: UES power 15 svc. THD-I %400'ü geçtiği oluyor. Yaz tatili ile çekilen güçlerin azalması sonucu böyle bir sorun ortaya çıktı.
L1 1-2 kw
L2 (-50) - (-140) watt
L3 600-700 watt
Devrede kondansatör yokken böyle bir sorun yok. Belki başka bir fazda daha olabilir fakat çekilen gücün daha fazla olması sonucu kendini belli etmiyor olabilir.
Sebebi ve çözümü ne olabilir?
Böyle bir şeyin sayaç üzerindeki etkisi nasıl olur?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi günler. Röle kademelerden birini devreye soktuğunda ortanca fazda 140 watt civarında export güç oluşuyor. İlk 12 kademe trifaze kondansatör, son üç kademe reaktör. Röle: UES power 15 svc. THD-I %400'ü geçtiği oluyor. Yaz tatili ile çekilen güçlerin azalması sonucu böyle bir sorun ortaya çıktı.
L1 1-2 kw
L2 -50 - -140 watt
L3 600-700 watt
Devrede kondansatör yokken böyle bir sorun yok. Belki başka bir fazda daha olabilir fakat çekilen gücün daha fazla olması sonucu kendini belli etmiyor olabilir.
Sebebi ve çözümü ne olabilir?
Böyle bir şeyin sayaç üzerindeki etkisi nasıl olur?

Güç tüketiminiz çok küçük değerlerde sadece kondansatörün devreye girip çıkması sonucu 140 watt ekstra tüketim olması çok düşük bir ihtimal kondansatör devreye girdiğinde kvar başına 0,5 watt tüketim yapar yaklaşık olarak

Güç tüketiminiz çok küçük değerlerde sadece kondansatörün devreye girip çıkması sonucu 140 watt ekstra tüketim olması çok düşük bir ihtimal kondansatör devreye girdiğinde kvar başına 0,5 watt tüketim yapar yaklaşık olarak
Yalnız sorun tüketim değil çünkü kademeler 0.5 1 ve 1.5 kvar yani bu durumda 0.75 watt olması gerekir. Sorun kondansatörün şebekeye aktif güç vermesi.

Son düzenleme:
Yalnız sorun tüketim değil çünkü kademeler 0.5 1 ve 1.5 kvar yani bu durumda 0.75 watt olması gerekir. Sorun kondansatörün şebekeye aktif güç vermesi.

Hayır yanlış biliyorsunuz 0,75 watt 0,75 kw la mı karşıştırıyorsunuz acaba ? 140 watt kondansatör kaynaklı aktif tüketimin olması için 300 kvar kondansatör devreye alırsanız ancak bu kadar aktif tüketime neden olur ki buda çok mantıklı değil akımlarınızı göz önüne aldığımızda

Bence kafanızda kavram karmaşası var bazı şeyleri birbirine karıştırıyorsunuz.Yada derdinizi tam olarak anlatamadınız.

Hayır yanlış biliyorsunuz 0,75 watt 0,75 kw la mı karşıştırıyorsunuz acaba ? 140 watt kondansatör kaynaklı aktif tüketimin olması için 300 kvar kondansatör devreye alırsanız ancak bu kadar aktif tüketime neden olur ki buda çok mantıklı değil akımlarınızı göz önüne aldığımızda

Bence kafanızda kavram karmaşası var bazı şeyleri birbirine karıştırıyorsunuz.Yada derdinizi tam olarak anlatamadınız.
L2 fazında 140 watt export güç var kademeler devrede değilken yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180622-153339.png
    Screenshot_20180622-153339.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 17
export güçten kastınız kapasitif mi ? siz rölenşn Q kısmının değerlerini atarmısınız muhtemelen kapasitif değerdir.Bakın ekranda Q ve S reaktif ve görünür güç değerleri de var onları atarmısınız.

Export güç diye bir güç yok arkadaşım sen ok tuşlarını kullanarak S ve Q harflerinin resmini çekip atarmısın tuhaf tuhaf tanımlar üretme kendine

Export güç diye bir güç yok arkadaşım sen ok tuşlarını kullanarak S ve Q harflerinin resmini çekip atarmısın tuhaf tuhaf tanımlar üretme kendine
Var. Şebekeden alınan aktif güç import şebekeye verilen export tur. Boşuna mı bu tür ürünlerin özellikleri arasında imp. exp. aktif güçleri ölçtüğü yazıyor?

Resimler yukarıdaki ilk resimle biraz farklı zaman dilimine ait.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180622-155158.png
    Screenshot_20180622-155158.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_20180622-155340.png
    Screenshot_20180622-155340.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 16

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852