Kacak akim test butonuna basinca atmiyor?

Biz de de benzer sorunlar olmustu fakat UPS akuleri degisince duzeldi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
17. cevaba bakın sanırım tek çare dediğimi yapıp cihazı açmak.
Abi sebeke tarafinda herhangi bir yere taktigimda test butonu çalışıyor..yani role de bir sorun yok..ama ups taraflarina takinca sadece test butonu calismiyor. role aktif tutuyor kacak akim olusturunca da atiyor..calisma prwnsibinde bir sorun yok..ama bazen denetim oluyor adam test butonuna basıyor rölenin calisip çalışmadığını anlamak için..atiyorsa hee tamam diyip geçiyor...adama anlatamazsin ki dur abi seri lamba yapayim bekle bak calisiyor aslinda role diye..ups ile alakalı bir sorun var ama cozemedim olayi..UPS bypass da iken bile test butonları calismiyor..bakicaz arastircaz ama gel gor ki ne ups firması ne de kontrolor firma mantikli bir cevap veremedi..herkes baska sallıyor..cozum yok

Abi sebeke tarafinda herhangi bir yere taktigimda test butonu çalışıyor..yani role de bir sorun yok..ama ups taraflarina takinca sadece test butonu calismiyor. role aktif tutuyor kacak akim olusturunca da atiyor..calisma prwnsibinde bir sorun yok..ama bazen denetim oluyor adam test butonuna basıyor rölenin calisip çalışmadığını anlamak için..atiyorsa hee tamam diyip geçiyor...adama anlatamazsin ki dur abi seri lamba yapayim bekle bak calisiyor aslinda role diye..ups ile alakalı bir sorun var ama cozemedim olayi..UPS bypass da iken bile test butonları calismiyor..bakicaz arastircaz ama gel gor ki ne ups firması ne de kontrolor firma mantikli bir cevap veremedi..herkes baska sallıyor..cozum yok

Ups ve sistemin ayrıntılı fotograf ile aydınlatma ( bilğiler vermen ) kablo giriş çıkışları vs gibi
ups değiştirip denedin mi ?

Biz de de benzer sorunlar olmustu fakat UPS akuleri degisince duzeldi.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ups-kaçak-akım-sorunu.110116/

Son düzenleme:
Abi kablo giris cikislarinda bir sorun yok.foto atmayi gerektirecek...UPS 80 KVA.nerden degistiricem bulup guzel abim..2-3 kva desen neyse:)

kaçak akım rölesi takılmadan test edebilirmisin . çünkü çalışmaz .
taktılı olduğu yerde aynı takılmamış gibi görüyor olmalı !!!

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri