Kacak akim motor

Tsk ederim cevap için devreyi yaptım tutuyor motor suyu çekiyor ama herhangi bir kacakta atarmi onu bilemem çok okudum tutan diyende var tutmaz diyende mesela Sakarya'da akyazida havuz faciası oldu 3 kişi öldü mahkeme kacak koymadiniz demiş tabiki elektrikci iceri hemen cezaevine aldilar nasil korucak bu havuzu nötr motorda gitmiyorki dediğin gibi atsın tskler cevapların için ustacim
Soruda sole bi hata daha var önce trifaz sigortaya giriyoruz sigorta çıkışı kacak akıma kacak akımın cikisi motora gidiyoruz devre çalışıyor kacak akımın girisinden alsak ne anlamı var o zaman kacak akımın çöp olur

motora giden üç fazın KAKŞ çıkısından aldığınızı anladık fakat kontaktörün bobinine giden kumanda fazını neren aldığınızı bi türlü söylemediğiniz için anlamıyorum, anlamıyoruz, anlaşamıyoruz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motora giden üç fazın KAKŞ çıkısından aldığınızı anladık fakat kontaktörün bobinine giden kumanda fazını neren aldığınızı bi türlü söylemediğiniz için anlamıyorum, anlamıyoruz, anlaşamıyoruz.
Güzel abim onuda kacak akımın çıkışından aldım aldım hatta motora yol verdikten sonrada nötr toprak arası ufak bi kabloyla kısa devre yaptım cat atti tskler abi saolasin

Güzel abim onuda kacak akımın çıkışından aldım aldım hatta motora yol verdikten sonrada nötr toprak arası ufak bi kabloyla kısa devre yaptım cat atti tskler abi saolasin

Allah'a şükürler olsun şimdi anladık :)

KAKŞ çıkışı fazlar ile toprak arasına 220V-10W lamba bağlayarak test etmenız daha doğru olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri