Kacak akim attiriyor

16149484179322945276497117304970.jpg
4 motorlu bir devre kurdum termikten pako salterle gittim ama pako salteri acinca konraktor cekiyor hemen kacak akim atiyor bunun sebebi nedir yadimci olursaniz sevinirim kontaktorlerin guc kontaklarindan cikip klemenslere girdim hic bir problem goremiyorum ama yinede sigorta attiriyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Nötr hattı bir yerlerde kaçak akım koruma rölesinin çıkışına değil de tekrar girişine bağlanmış olabilir mi? Ya da aynı şekilde faz hatlarından birisi. Elinizde şema varsa paylaşabilir misiniz?

16149496612647141463152121164975.jpg
en asagidaki notr klemensinden kacak akimin ust tarafina bagli notr tarafina kacak akimin ustunden atlama yaparak digeeki sigortalara girdim sigortalardan cikarak kontaktorlerin guc kontaklarina ordan cikip klmeneslere girdim ama termigin 95 96 cikisindan enerfi alip pako salterleri besledim bir tanesine girip ordan dagittim atlama yaparak
Sinyal lambalarini kontaktorlerin a1 uclarindan aldim ama notrler ortak fark edeemiki

Bu şekilde çok anlaşılmıyor. Şema paylaşabilirseniz ya da fotoğraf üzerinde hangi klemensin ne olduğunu kaçak akımın girişini-çıkışını, sigortaların girişini çıkışını belirtirseniz daha anlaşılır olur.

Pano dizayn ve tasarim olarak berbat.baştan saģma iş yapmissin.
...
Notr mavi kablo mi?
Yaptigin panoyu projeye dök gönder, daha rahat buluruz hatani.arap saci gibi pano ici.

Ekli dosyayı görüntüle 72320en asagidaki notr klemensinden kacak akimin ust tarafina bagli notr tarafina kacak akimin ustunden atlama yaparak digeeki sigortalara girdim sigortalardan cikarak kontaktorlerin guc kontaklarina ordan cikip klmeneslere girdim ama termigin 95 96 cikisindan enerfi alip pako salterleri besledim bir tanesine girip ordan dagittim atlama yaparak
Sinyal lambalarini kontaktorlerin a1 uclarindan aldim ama notrler ortak fark edeemiki
yukarıda girişe girdiğin fazla nötr kabloları hepsini çıkışa al ondandır kaçak akımın girişinde sadece nötr giriş olacak diğerleri hepsi çıkışa bağlı olacak

Bu şekilde çok anlaşılmıyor. Şema paylaşabilirseniz ya da fotoğraf üzerinde hangi klemensin ne olduğunu kaçak akımın girişini-çıkışını, sigortaların girişini çıkışını belirtirseniz daha anlaşılır olur.

yukarıda girişe girdiğin fazla nötr kabloları hepsini çıkışa al ondandır kaçak akımın girişinde sadece nötr giriş olacak diğerleri hepsi çıkışa bağlı olacak
Oyle yapicam ya da sokup hepsini tek tek deneyecem bu iste daha yeniyim acikcasi
Pano dizayn ve tasarim olarak berbat.baştan saģma iş yapmissin.
...
Notr mavi kablo mi?
Yaptigin panoyu projeye dök gönder, daha rahat buluruz hatani.arap saci gibi pano ici.
Daha yeni basladim bu meslege ilk panom bu ama yarin sokup daha iyisini yapicam bir sorunla karsilasirsam size sorucam tesekkur edeeim

Ana nötr k,a r üsten girer alttan çıkar üst bağlantıdan dagitmissin
Birde motor klemensine nötr başlamışsın motor bağlandığında yine atar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri