Kablosuz Zile Lamba bağlamak (LED ya da Normal)

Dublebas

Üye
Merhabalar,

Forum araştırdım fakat bulamadım, Elimde 1 adet kablosuz zil var. Bunun kumanda kısmını normal zilime bağlayacağım zile basıldığında elimdeki kablosuz zilde şerit led yakmak istiyorum. 9V pil ile çalışsa tadından yenmeyecek ama prize takılı bir duyu da yaksa gene de olur :)

Devre şeması aşağıdaki şekilde, elektronik bilgim çok zayıf olduğundan size bir danışmak istedim. zilin üzerinde zille çalan ufak bir kırmızı led mevcut ordan bağlantı alma şansım var fakat onu şerit lede nasıl yönlediririm bilemedim.

oO6yv9.jpg

Vr3Bdv.jpg

Ledin karşısına ldr li şerit led taksan olmaz mı.

Ledin karşısına ldr li şerit led taksan olmaz mı.
Cevabınız için teşekkürler, 3 tane led yaksam bile yeticek aslında,
LDR için dediğinize baktım ama sanırım ışık sensörü şeklinde calısıyor stabil olmayabilir gibi geldi.
Ordaki led yandığında şerit ledleri de yakacak birşeye ihtiyacım var ama sıfır elektronik bilgisi sadece lehim yapabilen biriyim :)

O halde ldr gece lambası al prize tak, ldr karşısına da led (parlak olanıyla da değiştirmen gerekebilir) gelecek şekilde devreyi düzenle zil butonuna bas.

O halde ldr gece lambası al prize tak, ldr karşısına da led (parlak olanıyla da değiştirmen gerekebilir) gelecek şekilde devreyi düzenle zil butonuna bas.
Tamamdır deneyeceğim, karanlık bir kutuya ldr led yanınca da ışık yanması için ldr yi ters bağlamam gerekecek sanırım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri