Kablosuz otomasyon

Sevgili AD_EM; Bize gerekli olan sadece plc. Programlama yapıyoruz ve internet ya da ağ sisteminden telefon aracılığıyla plc'ye bağlanıp elektrikle çalışan ne varsa istediğin herşeyi kontrol edebiliyorsun. Geri dönüşümü de güzel oluyor. Yani kapıyı başkası açsa sen telefondan bunu görebiliyorsun.:) Aslında sana daha detaylarıda verebilirim. ;)
Bak dostum güzel söylemissin,ben fazla ayrıntıya girdim ancak girmemim sebebi senin plc nin kendi içinde yapmıs oldugu işlemleri 3-5 dolarlık microişlemciye yaptırabilmek.Gerçi her yigidin farklı bir yogurt yiyişi varmış,senin mantıkta cok güzel.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Güzel dostum, 3-5 dolarlık microişlemciye yaptırmak güzel de işin de azıcık pratiğine baksan . Senin uğraşın galiba bir kaç ayını almıştır. Benim tarzım bir kaç saatlik. Önemli olan işin çözülmesi.

Sevgili AD_EM; Bize gerekli olan sadece plc. Programlama yapıyoruz ve internet ya da ağ sisteminden telefon aracılığıyla plc'ye bağlanıp elektrikle çalışan ne varsa istediğin herşeyi kontrol edebiliyorsun. Geri dönüşümü de güzel oluyor. Yani kapıyı başkası açsa sen telefondan bunu görebiliyorsun.:) Aslında sana daha detaylarıda verebilirim. ;)
Rica etsem o detaylardan banada bahsedermisiniz benim branşım farklı sonradan elektrik işine daha sonradan elektronik işine merak saldım fakat yanında çalıştığım babam yaşındaki adam kart tamiri ypıyor ve bana bu işi öğretmiyor neden bilmiyorum bende kafaya koydum her yola başvuruyorum öğrenicem ve şimdi birisinin önerisiyle plc öğrenmeyede karar verdim nereden başlamalıyım ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim başta söylediğim gibi elektrik elektronik işine sonradan bulaştığım için pek alt yapım yok anlayabileceğim şekilde bana yardım edin lütfen [emoji17][emoji17][emoji17]

Voltium16 aralikta egitim verdi youtubeden video atılmıştır.

Rica etsem o detaylardan banada bahsedermisiniz benim branşım farklı sonradan elektrik işine daha sonradan elektronik işine merak saldım fakat yanında çalıştığım babam yaşındaki adam kart tamiri ypıyor ve bana bu işi öğretmiyor neden bilmiyorum bende kafaya koydum her yola başvuruyorum öğrenicem ve şimdi birisinin önerisiyle plc öğrenmeyede karar verdim nereden başlamalıyım ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim başta söylediğim gibi elektrik elektronik işine sonradan bulaştığım için pek alt yapım yok anlayabileceğim şekilde bana yardım edin lütfen [emoji17][emoji17][emoji17]
Genc arkadasım,önemli olan insanda merak ve heves olması,eger bunlar varsa ögrenilmeyecek hiçbirsey yok.Bende elektronige yeni basladıgımda iki adet lambayı yakıp sondürdügümde dünyalar benim olmustu.Şu anda işler daha kolay,internet denen hertürlü bilgiye ulaşabilecegin bir ortam var.Ben plc işine pek bulaşmadım ancak pek zor bişey olmadıgını biliyorum.Elektronige microişlemci programlamaya başlamanıda tavsiye ederim,birşeyleri calıştırdıkca eminim çok mutlu olacaksın.Ayrıca okadar zor falanda degil önemli olan ucundan başlamak.Sende benim gibi bir lambayı yakıp söndürmekle başlayabilirsin.Microişlemci programlama ile ilgili bircok programlama dili kullanılıyor,ancak ilk baslayan biri için ben picbasicpro yu tavsiye ederim.
Allah yolunu açık etsin.Başarılar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri