Kablosuz haberleşme

Tanerr

Üye
Arkadaşlar aralarında kablosuz (rf ya da irda veya kullanışlı olabilecek başka bir yöntemle) haberleşebilen elektronik kart yapmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, kablosuz haberleşme ile ilgili döküman, devre şeması vb. yararlı olabilecek dosyaları burada paylaşabiliriz ben sitede bu konuda pek bi bilgiye ulaşamadım...Teşekkürler

infraret ledlerle yapılan haberleşme devresi aşağıdaki gibidir infraretde bildiğiniz gibi alıcı ile verici devresinin birbirini görmesi gerekiyor yoksa haberleşme sağlanamaz

Arkadaşlar aralarında kablosuz (rf ya da irda veya kullanışlı olabilecek başka bir yöntemle) haberleşebilen elektronik kart yapmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, kablosuz haberleşme ile ilgili döküman, devre şeması vb. yararlı olabilecek dosyaları burada paylaşabiliriz ben sitede bu konuda pek bi bilgiye ulaşamadım...Teşekkürler
Evet ama forumumuzda haberleşme bölümünü yeni açtık ondan dolayı devre şeması vs olmayabilir ileriki zamanlarda el birliği ile olur elinde varsa paylaşırsan güzel olur

ne bu ya çocukça devreler ırf ile habrleşme :D daha kaliteli şeyler olsun burada tartışalım yani :) bunlarla uğraşırsanız olmaz en iyiyi yapmaya çalışalım..

2.4GHz wifi bandını kullanabilirsin. aslında ethernet e çevirebilirsen sana birçok yol önerebilirim.

arkadaşlar merhaba, konuyu gördüm ilgimi çekti, bir kaç soru sormak istiyorum.
bende seri haberleşme devresi kuruyorum. 16F877A pic ile Lcd'ye kısa mesaj yazdırıp, karşı tarafın LCD'sinde bu yazdığım mesajın görünmesini istiyorum. Keypad'den LCD'ye yazı yazdırma işini hallettim, şimdi RF modullerle ilgili araştırma yapıyorum..

Bana önerilen şunlar oldu;
Encoder: PT2262
Decoder: PT2272M4
RF alici-verici moduller: RWS/TWS 434

tabi bunları kullanabilmem için devrede, kendi protokolümü yazmam gerekiyormuş. Herhangi bir bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili? paylaşırsa sevinirim teşekkürler...

ks58006 encoder olarak cm8870 decoder olarak kullan bu malzemeyle DTMF gonderırsın

udeanın rf modüllerini kullanabilirsin. bilgisayardan ne yazmak istersen yazarsan kablosuz olarak lcd'ye yazdıklarını gönderirsin. Bunun için, laptop kullanıyorsan usp yi rs232 ye çevirmen lazım,datayı göndermeden preamble ve sencron bitlerini gönderceksin yoksa çok fazla noise alırsın.

Göndermek istediğim mesajı, Keypad'den LCD'ye yazdırcam ondan sonra göndericem.. bilgisayar'la bağlantım olmuyacak... Ara parçalar kullanıp kablosuz haberleşmeyi düşünüyorum..

birde seri haberleşme protokolü neye göre yazılıyor? Örnek olan var mı elinde?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri