Kablonun Duvar İçinde Nerede Olduğunu Bulmak?

yokyok61

Üye
merhaba arkadaşlar. elektrik tesisatı yaparken duvarın içinden kablo geçiriyoz. bazende kablo duvarın içindeki bir yerde kalıyor. ama nerede olduğunu bulmak baya bi zor. ben kablonun ucuna bi şey bağlayıp (verici,mıktanıs, vs..) kablonun duvarın tam olarak neresinde kaldığını bulmak istiyorum. bunun içinde dışarıdan bir alet olması geriyor sanırım. bana yapabileceğiz önerileriz var mı??

kardeş bi tesisatçı olarak sana en mantıklısını öneriyorum kablo yerine yaylı susta gönder ve bir kişi sürekli göndersin sen de tahmini olarak gittiği mesafeye gidip duvarı dinle arkadaşın sustayı vurdursun sende sesin geldiği yere çekiç ile okşama yap hafif gelen ses kablonun olduğu yeri belli eder kolay gelsin...

dedektorler var kucuk onunla bulabılırsın koctasta var ayrıca telefon santralı kuranların frekans ureten bır cıhazları var onunla kabloya buattan sınyal verıp dıger cıhaz bile ulabılırmısın bılmem denemek lazım
bızler sıvanın altında kalan yerı bulmak bazen buattan boruya su verırız sızdıgı yer anahtar kasasıdır.

Statik elektriği ölçen kontrol kalemleri var üç beş lira civarında fiyatı belki görmüşsündür normal kontrol kalemi gibi baş parmağınla arkasını tutarken tornavida ucunu diğer elinle tutunca ışık veriyor bunın tornavida ucunu tutup arkasını televizyon ekranına üzerinden elektrik geçen kablolara yaklaştırıncada ışık veriyor aslında darligton transistörden başka birşey değil sende yapabilirsin bi ara kesik kablo bulucu gibi bir adlada aynı alet satılıyordu.

merhaba arkadaşlar. elektrik tesisatı yaparken duvarın içinden kablo geçiriyoz. bazende kablo duvarın içindeki bir yerde kalıyor. ama nerede olduğunu bulmak baya bi zor. ben kablonun ucuna bi şey bağlayıp (verici,mıktanıs, vs..) kablonun duvarın tam olarak neresinde kaldığını bulmak istiyorum. bunun içinde dışarıdan bir alet olması geriyor sanırım. bana yapabileceğiz önerileriz var mı??

Bunun çok yolu var ;
1)
Eğim varsa buatta su dökeriz tıkalı olan yer genellikle ıslanır. Tam tıkanma varsa su vermeyebilir.

2) Aşağıdaki kontrol kalemiyle kabloya faz verip kalemle sıva üstünden takip ederek. Derinlik fazla ise iyi sonuç vermez.
pr_01_11417.jpg

3) Bu iş için profesyonel cihaz kullanma. En garantilisi.
10411629117490.jpg

ne kadar mantıklı ya hem su döküyorlar hemde faz veriyorsunuz birde borular metal boruysa ver fazı bakalım ne oluyor uğraş dur ondan sonra elektrikten anlayan insanlar böyle konuşunca üzülüyorum :(

ne kadar mantıklı ya hem su döküyorlar hemde faz veriyorsunuz birde borular metal boruysa ver fazı bakalım ne oluyor uğraş dur ondan sonra elektrikten anlayan insanlar böyle konuşunca üzülüyorum :(

Ben enerji varken su verin diye bir laf söylemedim yazdıklarımı iyi okumanızı rica ediyorum. Tıkanıklık ne zaman olur kablo çekerken o zaman zaten kablo enerjili değildir, biraz mantıklı yorumlar yapın lütfen :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri