Kablolu webcam'i kablosuz yapmak?

cnrtrl

Üye
Arkadaşlar merhaba. Okulda 2.dönem için yapmayı tasarladığım bir proje var. Bu proje için kablolu bir webcam'i kablosuza çevirmek istiyorum. Böyle birşey mümkün mü? Hiç deneyen oldu mu? Fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum..

usb üzerinden 4 pin gidiyor vcc, ground, data+, data-. kameraya harici kaynak bağlayarak vcc ve groundu çözmüş olursun. usb 1.1 bir kamera kullandığını düşünürsek saniyede 1,5 mb data aktaran bir alıcı verici devresiyle de data+ ve data- deki aktarımı sağlarsın. eğerki usb 2.0 olsun dersen 60mb/sn data aktarımı yapacak bir alıcı vericiye ihtiyacın olacak.

bu konuda bende araştırma yaptım sağlıklı bir bilgisi olan yok en iyisi satın almak sanırım

kameradan gelen data sinyallerini tespit edip rf yardımıyla bilgisayara taşıman gerekiyor. bunun için PIC e ihtiyacın olabilir...

bu sinyali bilgisayara rf ile gönderecek devre tasarlaman lazım

piyasada satılan kablosuz camlar görüntü kalitesi çok düşük ama web camların görüntü kalitesi çok yüksek olduğundan
bende araştırıyom ama bir somut bir şey bulamadım.bunlan olursa bana mesaj atarsanız memnun olurum...

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri