Kablolar İçin Akım Taşıma Düzeltme Faktörleri Hakkında

ikayserili

Profesyonel Üye
Selam Arkadaşlar

Kablolar İçin Akım Taşıma Düzeltme Faktörleri Hakkında elimde olan bilgiler aşağıdadır:

AkımTaşımaDüzeltmeFaktörleri.zip

fakat bu konuyu tam kavrayamadım. çok bilgi var. firmalarda kendi teknik dökümanlarında bişeyler paylaşmışlar. firmaları karşılaştırmadım.

elinizde benim paylaştığımdan hariç olan dökümanları paylaşabilirmisiniz ?
ve bu konuda yazmak istediğiniz varsa bilgilendirici.
şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu dökümanın türkçesi varmı acaba ?

Ekli dosyalar

• IEC 60364-5-52{ed2_0}b-2001-08.zip
    1.9 MB · Görüntüleme: 90
bu dökümanın türkçesi varmı acaba ?

Olaya şöyle bakalım,
Kabloların normal şartlarda taşıma kapasitesi vardır, bu şartlar değişirse ya 1 den büyük veya 1 den küçük rakamla çarpmamız lazım.
bulunulan yer,sıcaklık,döşeme şekli vs gibi durumlara göre birkaç tane sayı ile çarpılır..
tek formül budur..
kimi yerde rakam farklılıkları,ifade farklılıkları vs şeyler olabilir..yani buna fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum
değişik kaynaklardan alınan bilgiyi harmanlamak gerekir..

Fahri Yetiş hocam dışında pek ilgilenen olmadı. bazı arkadaşlara özel'den mesaj atıyorum cevap yok teşekkür ediyorum onlara

IEC 60364-5-52{ed2_0}b-2001-08.zip bu dökümanın tamamen türkçesi yok ama sağ olsunlar birazını türkçeleştirilmiş bi döküman var: KabloKesitTayini.zip bu dökümanla IEC'nin tablosunu karşılaştırdım.

IEC'nin 91ci sayfası ile türkçe dökümanın 6cı sayfasındaki tablolar aynı. bende buna dayanarak türkçe döküman'dan faydalanarak çalışmamı yaptım.

ben bişeyler oluşturdum düşüncelerinizi almak isterim:
AkımTaşımaDüzeltmeFaktörleri.zip

Ekli dosyalar

• KabloKesitTayini.zip
    2.6 MB · Görüntüleme: 110

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu