kabloların etiketlenmesi

Pano hakkında bir bilgim yok ama fikir vermesi açısından kendi mesleğim gereği rack kabinlerde bazen konumlandırıldığı yere göre switchlerde aşırı kablo giriş çıkışı olabiliyor. Bu gibi durumlarda ben aşağıdaki gibi bir yöntem kullanıyorum. Ayrıca uygun bir kağıda, kaba taslak bir kroki çizerek yerlerini de belirtiyorum ki benden sonra gelecek olan arkadaşım benim yaşadığım zaman kaybı ve kafa karışıklığını yaşamasın diye.
upload_2017-11-20_10-5-55.png
Ek olarak DYMO plastik etiket makinesi var. Su vb sıvı temaslarına dayanıklı kendinden yapışkanlı termal etiket makineside mevcut. Lakin uzun vadede termal etiketler dış ortam şartlarından dolayı özelliğini yitirebiliyor. Çokda tavsiye etmem ama resimdeki sistem benim görüşüm evliyadeliktir. Biraz uğraştırıyor ama iş bittiğinde emeğinize değdiğini görüyorsunuz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri